Наука

Антиоксиданти в шоколаді покращують пам’ять в літньому віці

Кожен раз, коли вчені повідомляють про корисні властивості шоколаду, хочеться бігти закуповуватися цими ласощами. Дослідники попереджають, що краще не поспішати, адже у всього є зворотна сторона медалі  

Клінічні випробування показали, що включення какао флавоноїдів в дієту літніх людей, може поліпшити їх пам’ять. Однак вчені відзначають, що у цього питання є зворотна сторона.

Флавоноїди – це антиоксиданти, які містяться в какао, фруктах, чаї, овочах і червоному вині. Ряд досліджень показав, що ці речовини позитивно впливають на кровоносні судини та інші системи організму. В рамках нової роботи вчені вирішили дізнатися чи існує зв’язок між флавоноїдами і пам’яттю.

Вчені з Колумбійського університету і Нью-Йоркського університету набрали 211 здорових людей у віці 50-75 років для проведення ряду тестів, дослідження тривало рівно 12 тижнів. На самому початку і в кінці експерименту учасники пройшли серію когнітивних тестів для оцінки своєї пам’яті. Також деяким людям провели МРТ-сканування для вимірювання кровотоку в мозку. Всі учасники були розділені на чотири групи, які отримували різну кількість флавоноїдів, в тому числі вчені виділили контрольну групу, яка отримувала плацебо.

Результати показали, що високе вживання флавоноїдів (770 міліграмів) було пов’язано з поліпшеннями в роботі короткострокової пам’яті. Однак вчені відзначають, що, по-перше, це дуже велика кількість речовини. Для порівняння, приблизно стільки флаванолу міститься в 10 батончиках Mars. По-друге, вживання флавоноїдів ніяк не вплинуло на когнітивну працездатність і приплив крові до мозку.

Доктор Сьюзен Кохлхасс, директор дослідницького центру Альцгеймера у Великобританії, заявила:

«це невелике дослідження підкреслює певний можливий ефект флавоноїдів, виявлених у какао-бобах, але нам потрібно провести набагато довші масштабні дослідження, щоб повністю зрозуміти, чи може дієта з високим вмістом цих флавоноїдів підвищити когнітивні здібності в літньому віці».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments