Екологія

У Канаді аномально рано почалися лісові пожежі

Суха рослинність, рекордні температури і потужні вітри. Кліматологи і екологи, що працюють з урядом провінції Альберта, Канада, назвали цей комплекс погодних явищ «ідеальним штормом». Цей комплекс став причиною масових лісових пожеж у всій провінції. Лісові пожежі почалися цього року аномально рано. Вчені розглядають це як вплив глобального потепління.

Суха рослинність, рекордні температури і потужні вітри. Така погода майже неминуче призводить до лісових пожеж

Кліматологи і екологи, що працюють з урядом провінції Альберта, Канада назвали комплекс погодних явищ, що сформувався в штаті цієї весни, — «ідеальним штормом».  Раніше великі пожежі не траплялися настільки рано. Зазвичай вони починаються ближче до осені навіть в сухі пожежонебезпечні роки.

“У нас вже згоріло 390 000 гектарів. Це в 10 разів більше, ніж у звичайний пожежонебезпечний рік, і ми тільки починаємо», — сказала Даніель Сміт, прем’єр-міністр провінції Альберта, де було оголошено надзвичайний стан. – “Це безпрецедентна подія, до повторення якої, я думаю, ми повинні бути готові і в майбутньому».

Близько 30 000 людей отримали наказ евакуюватися зі своїх будинків. Сотні пожежників продовжують боротьбу з вогнем.

“Це винятковий рік. Площа випалених лісів зростає дуже швидко, як і кількість великих пожеж», — сказав Ян Буланже, фахівець з лісових пожеж в канадському Міністерстві природних ресурсів. За його словами, переважна більшість пожеж відбувається з вини людини: кинутий недопалок, непогашене багаття, іноді навіть дії зловмисників.

У провінції Альберта весна – небезпечний час. Сніг вже зійшов, а листя ще немає, і дерева стоять сухі і голі. “У підсумку ми отримуємо дуже сухий підлісок і дерева, які є легкозаймистими, оскільки на них ще немає листя», — сказав Буланже.

Террі Ленг, метеоролог з Міністерства охорони навколишнього середовища Канади каже, що в провінції немає опадів і стоїть аномальна спека, яка вже побила кілька температурних рекордів. У столиці провінції Едмонтоні 1 травня температура досягла 28,9 градуса за Цельсієм. Попередній історичний максимум 26,7 градуса був зафіксований майже століття тому. У розташованому на північ від Форт-Макмюрреї температура досягла 32,2 градуса. До цього додалися сильні вітри, викликані різницею температур між холодною Північчю і більш теплим півднем.

“Це ідеальна Буря”, – сказав Ланг.

Буланже додав, що “якщо умови залишаться екстремальними, пожежі можуть тривати кілька тижнів або навіть місяців“. Попередня велика лісова пожежа в 2016 році охопила район нафтових пісків поблизу Форт-МакМюррея, що завдало удару по економіці країни. Тоді, за словами Буланже, на ліквідацію пожежі пішов майже рік.

Діана Стральберг, науковий співробітник канадської лісової служби в Едмонтоні пояснила, що через зміну клімату пожежонебезпечні періоди стають довшими і трапляються все частіше: «Хоча вогонь — це природний процес відновлення лісу, часті пожежі, особливо, після посухи можуть перервати регенерацію хвойних дерев і привести до зникнення лісових масивів, чиє місце займуть луки». Поступово ліс зійде нанівець, що безпосередньо позначиться на десятках видів перелітних птахів.

“Моделювання майбутніх пожеж і стану рослинності показало, що в Альберті до 50% хвойних лісів можуть опинитися під загрозою переходу в лугові екосистеми до кінця 21 століття при сценаріях високого потепління», — сказала Стральберг. — “Все більша кількість пожеж призводить до масштабних викидів парникових газів, що прискорює потепління і веде до нових пожеж. Це так звана “петля зворотного зв’язку” між пожежами і кліматом»


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button