Екологія

Новий пластик розпадається на сонці

Вчені продовжують розробляти нові види пластику, які могли б вирішити проблему глобального забруднення. Цього разу відзначилися дослідники з Китаю – вони створили пластик, який руйнується всього за тиждень під впливом сонячного світла і кисню.

Пластик, який розпадається на сонці може знайти застосування в гнучкій електроніці або смартфонах, де він буде ізольований від повітря і світла протягом усього терміну служби. Таке застосування може значно полегшити утилізацію електронних пристроїв в майбутньому.

Ідея створення нового матеріалу з’явилася випадково, коли автор дослідження Лян Ло з Хуачжунського університету науки і технології (Китай) працював над удосконаленим типом хімічного сенсора. Він розробляв нову полімерну плівку, яка змінювала б колір в залежності від рівня кислотності. Цей процес був обумовлений унікальною молекулярною структурою матеріалу, коли ланцюги мономерів надавали плівці темно-червоний колір, але колір зникав, коли ці зв’язки розривалися.

Завдяки експериментам своєї команди Лян Ло виявив, що темно-червоний колір плівки швидко зникає, і матеріал розпадається після декількох днів перебування на сонці.

Через свій молекулярний склад пластик не підходить для використання в пляшках або при виготовленні пакетів, оскільки він стабільний тільки в темряві і в безкисневому просторі. Але під впливом сонячного світла і повітря він швидко розпадається і повністю розкладається протягом тижня, не залишаючи ніяких шкідливих для навколишнього середовища фрагментів. При цьому процесі також виділяється побічний продукт – бурштинова кислота, яку потенційно можна використовувати в фармацевтиці або харчовій промисловості.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button