Екологія

Світ може відмовитися від вугілля до 2035 року завдяки енергії сонця і вітру

Розвиток технологій вітряної і сонячної електроенергетики можуть позбавити людство від необхідності спалювати викопне паливо на електростанціях вже до 2035 року.

Про це йдеться у звіті британської некомерційної організації Carbon Tracker, передає forbes.com.

«Відновлювані джерела енергії мають потенціал для виробництва 6,7 тис. петаватт-годин електроенергії на рік, – зазначають аналітики. – Це приблизно у 100 разів більше нинішнього глобального попиту на електрику».

У Carbon Tracker підрахували, що для повного переходу людства на сонячну генерацію потрібно 450 тис. квадратних кілометрів площі для встановлення СЕС. Це становить 0,3% від площі земної суші.

«Вже сьогодні можна заявити про кінець ери викопного палива, – зазначають аналітики. – Експерти прийшли до висновку, що за нинішніх темпів зростання, сонячна і вітрова електроенергетика витіснять вуглеводневе пальне з електроенергетичного сектора до середини 2030-х років».

Згідно зі звітом, найбільшу вигоду від переходу на відновлювані джерела енергії отримають бідні країни. В першу чергу це стосується африканських держав, які у перспективі зможуть генерувати за допомогою сонця у 1 тис. разів більше енергії, ніж їм потрібно для власного споживання. Це змінить геополітичну картину світу завдяки звільнення країн від дорогого імпорту вугілля, нафти і газу.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button