Екологія

У Києві відкрилися сто пунктів прийому поліетиленових пакетів

З 1 листопада в Києві запрацювало сто пунктів прийому поліетиленових пакетів. З пунктів прийому пакети будуть відправлятися на переробку на підприємство «Київміськвторресурси».

У пункти прийому можна приносити поліетиленові пакети кольорові, білі і прозорі, з ручками, без ручок, типу «майка». «Пакети мити не потрібно, головне, щоб там не було залишків їжі», — зазначено в повідомленні підприємства «Київміськвторресурси». За кілограм зібраних пакетів можна отримати 1,5 грн.

Таким чином Міська адміністрація відреагувала на ініціативу киянина Олександра Хряпака, який навесні 2016 року створив електронну петицію «Про заборону на використання і продаж одноразових поліетиленових пакетів», спрямованої на сайт столичної мерії. За кілька днів цю петицію підтримало понад 10 тисяч городян.

За законом про реагування на народні петиції з необхідною кількістю підписів, в Київраді була створена депутатська комісія, яка розробила положення про прийом на переробку поліетиленових пакетів. З 1 листопада положення набрало чинності.

Використовуючи пластикові пакети, ми несвідомо вносимо свій внесок у забруднення навколишнього середовища. Причина такої різноманітної інформації про період розкладання пластику — в тому, що з часу початку використання пластикових пакетів ніхто ще не спостерігав повного їх розкладання. Цифри варіюються від 200 до 400 років.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button