Наука

У коралах знайшли “інструкцію” для виробництва протиракової сполуки

М’які корали виробляють тисячі лікарських сполук, які можуть діяти як протизапальні засоби, антибіотики, протиракові засоби та багато іншого.

Дослідники з Університету охорони Здоров’я штату Юта заявили, що м’які корали створюють протиракову сполуку — елеутеробін. Вони ідентифікували джерело і сполуки і знайшли код ДНК, щоб синтезувати хімічну речовину. У авторів вийшло частково відтворити його в лабораторії.

Це відкриття відкриває можливість для створення з’єднання у великих кількостях. Далі це ретельно протестують і, можливо, це призведе до створення нового засобу для боротьби з раком.

М’які корали містять тисячі лікарських сполук, які можуть діяти як протизапальні засоби, антибіотики та багато іншого. Але отримати з’єднання у великій кількості складно. Це гальмує процес створення з них ліків.

Корали використовують свої хімічні речовини, щоб відлякати хижаків, які намагаються їх з’їсти. Оскільки вони створені для вживання в їжу, то організм легко засвоює м’які коралові хімікати. Ліки, отримані з цих типів сполук, будуть доступні у вигляді таблеток, а не ін’єкцій. Ці сполуки важче знайти, але легше виготовити в лабораторії і зручніше приймати як ліки, відзначають автори.

Автори роботи використовували новий підхід, щоб отримати достатню кількість елеутеробіну. Вони з’ясували, чи містить генетичний код корала “інструкції” з виготовлення сполуки. Це виявилося правдою. Дослідники знайшли ділянки ДНК коралів, які нагадували генетичні інструкції для аналогічних типів сполук в інших видів.

Далі вони модифікували бактерій, щоб вони виконували ці “інструкції” ДНК і повторили перші кроки по створенню протиракової сполуки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button