Наука

Дослідження: в майбутньому необхідно позбутися від усіх автомобілів в містах

У містах майбутнього не буде автомобілів, в іншому випадку вони стануть непридатні для життя, говориться в новому звіті UCL.

У новому звіті експерти закликають скоротити кількість приватних автомобілів у містах. У всьому світі їх кількість зростає швидше, ніж населення: у 2019 році було вироблено 80 млн. автомобілів, в той час, як населення збільшилося на 78 млн.

Дослідники заявили, що в майбутньому міста повинні проєктувати з урахуванням зменшення кількості особистих автомобілів і заохочення піших, велосипедних прогулянок. Дослідники стверджують, що громадський транспорт слід проєктувати, як основний вид транспорту для тривалих поїздок, а автомобілі слід використовувати тільки в надзвичайних ситуаціях або особливих випадках.

У звіті дослідники створили математичну модель використання автомобілів в місті, де жителі або щодня користувалися індивідуальним транспортним засобом, або громадським транспортом. Передбачувані витрати були пов’язані з тривалістю поїздок, оскільки це основний фактор при прийнятті рішення про те, як пересуватися.

В результаті автори прийшли до висновку, що через кілька десятиліть міста з 40 або 50 млн жителів будуть нагадувати автостоянки. В такому випадку на дорогах буде максимальний рівень завантаженості, а також знадобиться додаткова інфраструктура, наприклад проспекти, мости і автостоянки, щоб вмістити таку кількість автомобілів. У таких умови звичний час пересування збільшиться.

Автори озвучили свою концепцію для поліпшення ситуації на дорогах. Вони запропонували розділити людей на групи: одній групі можна тиждень використовувати машину, а другій не можна, через сім днів навпаки. Цей спосіб допомагає скоротити середній час поїздки на роботу на 25%.

Також автори проаналізували досвід кількох мегаполісів, які вводили правила для зниження трафіку на дорогах, і зробили висновок: добре працює заохочення людей використовувати альтернативні види транспорту, в таких умовах особистий автомобіль стає менш привабливим. Також важливо зробити громадський транспорт більш швидким, надійним, безпечним і комфортним.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button