Всесвіт

Марсіанський вертоліт Ingenuity здійснив перший зимовий політ

Команда НАСА повідомила в Twitter про ювілейний 30-й і перший зимовий політ вертольота.

Вперше більш ніж за два місяці вертоліт НАСА Ingenuity піднявся в небо над Марсом. Пристрій зробив короткий стрибок: переліт тривав 33 секунди, а його дальність склала всього 2 м.

Незважаючи на стислість польоту, він носив важливе значення, пояснюють дослідники. Вертикальний підйом дозволив інженерам перевірити працездатність систем, а самому вертольоту — скинути пил з сонячних батарей після двох місяців простою.

Дослідження, які проводив Ingenuity, були припинені 11 червня з приходом зими в кратер Езеро, який досліджує вертоліт. Він працює на сонячних батарейках, тому недолік освітлення не дозволяє зарядити пристрої для тривалого перельоту.

Поточні місця розташування марсохода і вертольота всередині кратера Езеро. Зображення: NASA

Ingenuity прибув на Марс в лютому 2021 року разом з марсоходом Perseverance. Основна місія вертольота полягала в тому, щоб зробити п’ять тестових польотів і продемонструвати можливість використання в розрідженій марсіанській атмосфері літальних апаратів. Це завдання давно виконане, і тепер зонд використовують в якості розвідника для марсохода.

У НАСА повідомляють, що Perseverance вже встиг віддалитися від вертольота і дістатися до русла стародавньої річки. Але в міру поліпшення погодних умов і, відповідно, зарядки батарей вертоліт повинен наздогнати марсохід і допомогти вченим вибрати кращі місця для вивчення. Нагадаємо, незадовго до зупинки місії Ingenuity встановив рекорд, пролетівши за один день понад 700 м.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments