Різні цікавинки

Цікаві факти про слонів

Слони – найбільші наземні тварини, що живуть у Південно-Східній Азії та Африці в тропічних лісах і саванах. Традиційно виділяють два види слонів: азіатський і африканський. На жаль, в силу багатьох причин, таких як браконьєрство і знищення місць проживання, популяція цих величних тварин неухильно знижується.

foto_cikavosti_28.09.2014-03_resized

Повірте, ви ще дуже багато чого не знаєте про цих красивих, розумних і мирних ссавців:

1. Самки слонів можуть виробляти потомство аж до 50 років кожні 2-4 роки. Як правило, близнюки у слоних народжуються рідко, частіше на світ з’являється одне слоненя. У самок слонів найдовший період вагітності з усіх ссавців – 22 місяці.

2. Найбільший слон у світі важив рекордні 12 тисяч кілограм, а в висоту сягав чотири метри.

3. На відміну від більшості ссавців, у яких молочні зуби міняються на постійні всього один раз, слони є поліфіодонтамі, тобто зміна зубів у них відбувається протягом усього життя.

Читайте також: Слон, якого 50 років тримали в кайданах, розплакався після звільнення

4. Поряд з людьми, мавпами, сороками і дельфінами слони можуть впізнавати себе в дзеркалі.

5. Слони можуть отримувати сейсмічні сигнали за допомогою чутливих клітин ніг. Ці вібрації, викликані ударами об землю, проходять в середнє вухо слона через кістки передніх кінцівок. Вловивши сейсмічний сигнал тривоги, слон дізнається про наближення хижака і стає в захисну стійку.

6. У всьому наземному світі слони вважаються найбільшими тваринами, однак у порівнянні з китами вони більше нагадують гномів. Для порівняння: язик блакитного кита важить стільки ж, скільки один дорослий слон.

7. Слони можуть переміщатися тільки вперед або назад і не можуть бігати галопом або стрибати. Слон – настільки великовагова тварина, що він не має можливості відірвати від землі всі чотири кінцівки одночасно.

8. Всупереч поширеному міфу слони не бояться мишей. Однак вони бояться мурах і бджіл. В результаті фермери з деяких африканських країн використовують бджолиний вулик для захисту своїх полів від набігів слонів.

9. Слони, як і люди, здатні на дуже широкий спектр емоцій. Вони відчувають почуття втрати, скорботи, а також здатні плакати. Слони пам’ятають і оплакують своїх рідних і близьких навіть через багато років після їх смерті. Коли помер чоловік на ім’я Лоуренс Ентоні, автор книги «Шепіт слона», який врятував життя багатьом тваринам, ціле стадо слонів прийшло до його будинку, щоб попрощатися зі своїм другом.

10. Слони видають декілька видів звуків, найвідоміший з яких гучний трубний звук. Так слони показують, що хвилюються, журяться або проявляють агресію. Слони можуть почути один одного на відстані до 10 кілометрів.

11. У народі вважається, що у слонів чудово розвинена пам’ять. Це твердження має під собою реальну основу. Справа в тому, що у слонів формується образ знайомого просторового оточення, так звана когнітивна карта. На наявність хорошої пам’яті у слонів також вказує їх здатність відстежувати місцезнаходження членів своєї сімейної групи.

Читайте також: Слони є рекордсменами за кількістю нюхових рецепторів

12. Хобот слона має понад 40 тисяч м’язів. Незважаючи на те, що слонячий хобот вельми великий (його вага становить близько 180 кілограм), слон дуже спритно ним користується і може захоплювати дуже маленькі речі, наприклад рисові зерна.

13. Головна причина масових убивств слонів браконьєрами – це їх бивні. Хоча вчені давно довели, що бивні складаються з дентину – речовини, схожого з кісткою і не має ніяких цінних властивостей.

14. Історії про те, що слони, поїдаючи зрілі плоди дерева марула, п’яніють і починають буянити, є міфом. Тварини не підбирають перестиглі плоди, що впали на землю, в яких міститься найбільше спирту. Навіть якщо слон візьме плід марули, йому знадобиться з’їсти близько 1400 штук, щоб захмеліти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button