Технології

У Китаї запустили дешеву аеродинамічну трубу для гіперзвукових випробувань

Пристрій з вільним поршнем може імітувати умови польоту на швидкостях до 33 Маха.

На південному заході Китаю запустили найбільшу в світі трубу для гіперзвукових випробувань, повідомляє South China Morning Post. Об’єкт може імітувати важкі умови польоту на швидкостях від 2,5 до 11,5 км/сек, що більш ніж в 33 рази перевищує швидкість звуку.

У Китаї заявляють, що ультрасучасний об’єкт, розроблений за участю австралійських вчених, допоможе в ряді місій, включаючи відправку китайських астронавтів на Місяць і розробку гіперзвукового літака, який зможе здійснити подорож в будь-яку точку світу всього за годину.

Пристрій являє собою трубу Сталкера: тунель з вільним поршнем, конструкцію якого вперше розробив австралійський вчений Реймонд Сталкер. Випробувальна трубка приблизно в два рази більше, ніж аналогічні об’єкти в західних країнах, повідомили розробники. Її діаметр становить 80 см., а поршень, який важить 840 кг, найважчий з усіх, що використовувалися в аеродинамічних трубах.

Гіперзвукова труба. Фото: Hypervelocity Aerodynamics Institute, China Aerodynamics Research and Development Centre

Традиційні аеродинамічні труби, розроблені для гіперзвукових випробувань, моделюють екстремальні умови з використанням гарячого газоподібного водню. Але такий підхід досить дорогий. Поршневі тунелі – дешева, але ефективна альтернатива.

Розробники кажуть, що нова труба пройшла безліч попередніх випробувань при цьому поршнева конструкція ніяк не постраждала. Цього вдалося досягти завдяки використанню нових технологій і матеріалів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button