Технології

Фізики створили «абсолютно безпечну систему» квантових цифрових платежів

Дослідники використовували окремі фотони світла замість зашифрованих повідомлень при проведенні цифрових транзакцій.

Image by Pete Linforth from Pixabay

Квантові фізики з Віденського університету оголосили про створення абсолютно безпечної системи для оплати покупок в інтернеті. Технологія об’єднує передові криптографічні методи і фундаментальні властивості квантового світла.

Щоб забезпечити абсолютну безпеку цифрових платежів, вчені замінили класичні криптографічні методи квантовим протоколом, що використовують окремі фотони. При проведенні цифрових платежів зараз клієнт, продавець і платіжний провайдер обмінюються зашифрованими повідомленнями, криптограмами, які є результатом розрахунку хеш-функції, яка гарантує одноразовий характер кожної покупки.

Дослідники розробили для обміну даними квантовий протокол. Як криптограми в ньому виступають спеціально підготовлені окремі фотони, які передаються від постачальника платіжних послуг клієнту.

Для процедури оплати клієнт вимірює ці фотони, при цьому налаштування вимірювання залежать від параметрів транзакції. Оскільки квантові стани світла не можна скопіювати, транзакція може бути виконана тільки один раз. При цьому будь-яке відхилення від передбачуваного платежу змінює результати вимірювання, які перевіряються платіжним провайдером, що робить цей цифровий платіж безумовно безпечним.

Дослідники успішно реалізували квантово-цифрові платежі всередині міської мережі по оптоволоконному каналу протяжністю 641 м, що з’єднує дві університетські будівлі в центрі Відня. «В даний час нашого протоколу потрібно кілька хвилин квантового зв’язку для завершення транзакції», — заявляє Пітер Скіанський, співавтор дослідження. Розробники додають, що обмін значно прискориться найближчим часом з розвитком технології.

У сучасній платіжній екосистемі конфіденційні дані клієнтів замінюються послідовностями випадкових чисел, а унікальність кожної транзакції забезпечується класичним криптографічним методом або кодом. Однак зловмисники і продавці з потужними обчислювальними ресурсами можуть зламати ці коди і відновити особисті дані клієнтів і здійснювати платежі від їх імені. Використання квантових цифрових платежів може вирішити цю проблему.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button