Земля

У Китаї знайдені нові мікроби – вони не виробляють метан

Це одноклітинні археї, що живуть у відкладеннях гарячих джерел Тенчун Юньнань в Китаї – абсолютно нова група екологічно чистих мікробів з небаченим раніше метаболізмом.

«Мікроорганізми – найрізноманітніша і численна форма життя на Землі, і ми знаємо лише про один відсоток цих істот, – говорить екологічний мікробіолог Валері Де Анда з Техаського університету в Остіні. – Ми частіше приділяємо увагу організмам, небезпечним для людей. Але є багато організмів, які керують основними хімічними циклами на Землі, про які ми просто не знаємо ».

Протягом багатьох років вважалося, що археї існують тільки в найбільш екстремальних місцях на планеті, таких як гарячі джерела. Але археї всюди й грають велику роль в справі кругообігу вуглецю та азоту між землею, океанами та атмосферою. Де Анда каже, що одна група архей, Thaumarchaeota, є найбільш поширеними мікробами в океані. Археї, які виробляють метан живуть і в шлунках корів.

Тепер Де Анда і її колеги знайшли абсолютно новий тип архей – велику гілку. Перші свідчення існування цих нових для науки організмів були виявлені у відкладеннях семи гарячих джерел в Китаї, а також в глибоководних гідротермальних джерелах в басейні Гуаймас в Каліфорнійській затоці. Виявлені шматочки ДНК були зібрані в генетичні схеми або геноми 15 різних архей.

Потім дослідники порівняли генетичну інформацію геномів з даними тисяч раніше ідентифікованих геномів мікробів, але вони «повністю відрізнялися від усього, що ми знаємо», – говорить Де Анда.

Першовідкривачі назвали нову групу Brockarchaeota на честь Томаса Брока – мікробіолога, який першим виростив архей в лабораторії і помер в квітні цього року. Виявляється, Brockarchaeota живуть по всьому світу, але дотепер їх не помічали і не вивчали.

Ці мікроби володіють унікальним метаболізмом – вони не є продуцентами метану, але при цьому харчуються тими ж матеріалами, що і археї, що виробляють метан: одновуглецевим з’єднанням, такі як метанолом або метилсульфідом. «Але ми не змогли ідентифікувати гени, які виробляють метан, – говорить Де Анда. – Їх немає в Brockarchaeota ».

Це означає, що у нових архей повинен бути раніше не описаний метаболізм, за допомогою якого вони можуть переробляти вуглець без утворення метану. І, з огляду на те, наскільки широко вони поширені, ці організми можуть відігравати особливу важливу роль в вуглецевому циклі Землі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button