Земля

Південна Африка в палеозойську еру була вкрита льодовиками

В ландшафті Намібії (Південна Африка) виявили сліди, залишені глобальним заледенінням.

Геологи з університету Західної Вірджинії, які прибули для вивчення вулканічних порід, звернули увагу на дивну особливість місцевої пустелі. По плоскій поверхні були хаотично розкидані сотні довгих крутих пагорбів.

Така картина типова для місць, які мільйони років тому були вкриті льодовиками, наприклад, Північної Ірландії, повідомляє PLOS ONE.

Заглибившись у питання, вчені виявили, що ці намібійські пагорби ніхто детально не вивчав. Вони зробили спеціальну експедицію, щоб довести або спростувати своє припущення.

Дослідження показали – в пізньому палеозої, близько 300 мільйонів років тому, на півдні Африки виник так званий крижаний потік.

На відміну від звичайного крижаного панцира, він рухався дуже швидко – про це свідчать розмір і форма горбистих утворень. Більш того, на поверхні досі можна побачити канавки, прокреслені льодом під час відступу.

Вчені відзначили, що нові дані розкривають кліматичну історію планети, багато етапів якої досі залишаються невідомими.

Існує теорія, що 635-720 мільйонів років тому Земля пережила один з найсуворіших льодовикових періодів. Вона виявилася покрита льодами практично повністю, і на екваторі було приблизно так само холодно, як зараз на полюсах.

Але деякі форми життя зуміли адаптуватися до цих непростих умов – так, у відкладеннях знайшли сліди хижих мікробів, які полювали за собі подібними.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button