Технології

У Китаї встановили перший у світі вітрогенератор потужністю 18 МВт

Китай повідомив про запуск першої у світі морської вітрової турбіни потужністю 18 мегават (МВт) у провінції Гуандун. Державна компанія Dongfang Electric Corporation завершила її установку 5 червня. Генератор розмістили на прибережній випробувальній базі в Шаньтоу.

Новий вітрогенератор має діаметр ротора 260 метрів і площу обмітання 53 000 квадратних метрів, що еквівалентно 7,4 стандартним футбольним полям. Турбіна зможе генерувати 72 ГВт-год чистої електроенергії на рік. Цього достатньо для забезпечення енергією близько 36 тисяч домогосподарств. Вона збалансує споживання енергії на східному узбережжі Китаю, доповнивши постачання сонячної енергії із західних регіонів.

Це не перший масштабний проєкт в історії китайської зеленої енергетики. У грудні минулого року компанія Mingyang представила проєкт турбіни з гнучкою потужністю від 18 до 20 МВт і діаметром ротора до 292 метрів. У липні 2023 року China Three Gorges Corporation ввела в експлуатацію першу в світі морську турбіну потужністю 16 МВт. Китай також розробив технологію швидкого встановлення таких споруд, що дає змогу зводити 16-МВт вітрогенератори всього за один день.

На Заході зі створенням гігантських вітряних установок не поспішають через економічні та логістичні складнощі. Однак Китай робить ставку на “зелену” енергетику як на важливий елемент своєї стратегії досягнення вуглецевої нейтральності до 2060 року. У перспективі планується встановлення ще потужніших турбін, таких як 22-МВт вітрогенератор з діаметром ротора 310 метрів, який поки що перебуває на стадії проєкту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button