Всесвіт

Чумацький Шлях зіткнеться з гігантською хмарою (фото)

Астрономи з Обсерваторії Грін-Бенк у США намагалися визначити точне місце цього майбутнього зіткнення, але поки безуспішно.

Масивна газова хмара на великій швидкості наближається до Чумацького Шляху. Вона зіткнеться з нашою галактикою приблизно через 27 млн років.

Хмара складається з газоподібного водню і знаходиться на відстані близько 36 000 – 45 000 світлових років від Чумацького Шляху. Вона рухається в його напрямку з величезною швидкістю. Маса хмари приблизно в мільйон разів більша за масу Сонця, її довжина становить 9800 світлових років, а ширина – 3300 світлових років.

Фото: NRAO/AUI/NSF Credit: B. Saxton, NRAO/AUI/NSF

Раніше ця хмара вже перетинала диск нашої галактики кілька разів, але майбутнє зіткнення стане для неї останнім. Астрономи хотіли визначити поточне місце взаємодії Хмари Сміт з Чумацьким Шляхом, але через велику кількість пилу і газу на дальньому боці галактики це виявилося важко.

Природа Хмари Сміт і її можливий вплив на Чумацький Шлях залишаються до кінця нез’ясованими. Вчені планують продовжувати спостереження, щоб знайти відповіді на ці питання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button