Наука

У лісах Амазонки за допомогою лідарів знайшли поселення доколумбової Америки

За допомогою лідарів археологи виявили великі поселення, що належать культурі Касарабе, однієї з доіспанських цивілізацій Південної Америки. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Міжнародна група дослідників з німецького археологічного інституту, Боннського і Ексетерського університетів використовувала бортові лідари, щоб обстежити і нанести на карту в цілому 200 квадратних км культурної зони Касарабе, розташованої на південному заході регіону Амазонки. В результаті аналізу, отриманих даних, археологи виявили дві дуже великі ділянки площею 147 Га і 315 Га з чотирирівневою системою розселення.

Ці великі поселення являють собою ступінчасті платформи, на вершинах яких лежать П-подібні споруди, прямокутні насипи і конічні піраміди (висотою до 22 м). Дослідники відзначають, що великі «центри» таких поселень оточені полігональними стінами.

Центр пов’язаний з іншими частинами “міста” доріжками і каналами, схожими на дамби, які тягнуться на кілька км. Археологи відзначають, що, принаймні, ще одне пов’язане поселення можна знайти в межах п’яти км від кожного з відомих поселень. Дослідники також виявили розвинену інфраструктуру, що складається з каналів і водосховищ.

Вчені вважають, що знайдені «міста» являють собою тропічний тип поселення з низькою щільністю населення. Подібна “забудова” раніше зустрічалася в інших частинах світу, проте це перше виявлення поселень такого типу в регіоні Амазонки, відзначають дослідники.

“Вперше ми можемо звернутися до доіспанського урбанізму на Амазонці і показати карту городища Котока, найбільшого поселення культури Касарабе, відомого нам досі», — говорить керівник дослідження Хайко Прюмерс.

Культура Касарабе — (на честь однойменного села) – один з видів гідравлічної культури насипів або культури Льянос-де-Мохос, що відноситься до доколумбової історії Америки. Пам’ятники Касарабе приблизно датуються 500 – 1400 роками н.е. дослідники вважають, що ареал цієї культури охоплював близько 4,5 тис. квадратних км на південному заході регіону Амазонки в сучасній Болівії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button