Всесвіт

Вчені досліджували рідкісну туманність, яка не схожа на інші

В ході нового дослідження вчені більше дізналися про властивості молодої планетарної туманності IC 4997. Вони вивчили поглинання нейтрального атомарного водню в ній.

скрін відео youtube.com

За допомогою сферичного радіотелескопа з 500-метровою апертурою (FAST, Five-hundred-meter Aperture Spherical radio Telescope) астрономи спостерігали за молодою планетарною туманністю, відомою як IC 4997. Результати спостережної кампанії, представлені в статті, опублікованій на arXiv.org, дають важливі відомості про властивості цього об’єкта.

Планетарні туманності являють собою розширювальні газово-пилові оболонки, викинуті зіркою в процесі її еволюції. Вони відносно рідкісні, але важливі для астрономів, які вивчають хімічну еволюцію галактик.

Розташована приблизно в 8 000 світлових років від Землі IC 4997- молода, компактна і швидко розвиваюча туманність в сузір’ї Стрільця. Її температура становить близько 20 000 кельвінів (19 726,85 °C), а поверхня відрізняється відносно високою поверхневою яскравістю. У планетарній туманності є помітна центральна зірка з температурою близько 49 000 К (48 726,85 °C).

Планетарна туманність IC 4997. Автори та права: Говард Бонд (STScI) та NASA / ESA

Група астрономів під керівництвом Сюй-Цзя Оуяна з Університету Сунь Ятсена в Чжухаї, Китай, нещодавно провела радіоспостереження за IC 4997, використовуючи режим стеження 19-променевого приймача FAST. Телескоп дозволив їм виявити поглинання нейтрального атомарного водню в цій туманності, що може мати значення для розуміння її природи.

Об’єкт IC 4997 не схожий на інші. Планетарних туманностей (ПТ) з навколозоряним нейтральним атомарним воднем дуже мало в порівнянні із загальною кількістю перевірених галактичних ТМ (близько 3 800). Виявлення і дослідження таких особливостей могло б поліпшити знання вчених про масу і динаміку балансу атомарного газу в об’єктах такого типу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button