Наука

Вчені назвали професію, яка пов’язана з високим ризиком суїциду

Дослідження вчених з США показало, що рівень самогубств серед фармацевтів вище в порівнянні з населенням в цілому.

Depressed Man Standing by a Window фото від shisuka

Суїцид займає 17-е місце з причин смерті у світі. Щорічно в результаті самогубств на планеті гинуть близько 700 тисяч людей. З 1999 по 2017 рік рівень суїцидів серед населення США зріс з 10,5 до 14 випадків на 100 тисяч осіб.

Дослідження показують, що серед медичних працівників-лікарів жіночої статі і медсестер — ризик накласти на себе руки вище, ніж серед інших громадян. А ось про схильність до суїциду у фармацевтів вченим було відомо мало.

Дослідники з Каліфорнійського університету вирішили виправити цей недолік і оцінили ризик самогубства у служителів панацеї. Висновки своєї роботи вони представили в Journal of the American Pharmacists Association. Дані були взяті з національної системи звітності про насильницьку смерть центрів з контролю та профілактики захворювань (NVDRS) і охоплювали період з 2003 по 2018 рік.

У них фігурували 39 Штатів Америки, а інформація містила описи суїцидів, включаючи таку характеристику, як рід занять загиблого. З’ясувалося, що за вивчений період система NVDRS зафіксувала 316 самогубств фармацевтів і 213 146 випадків суїцидальної смерті серед представників інших груп населення. З 316 фармацевтів 75 відсотків були чоловіками, 85 відсотків належали до білої раси. Середній вік склав 53,5 року (для порівняння: середній вік інших людей, які вчинили самогубство, дорівнював 49 років).

Загалом рівень суїцидів серед фармацевтів виявився вищим, ніж серед решти населення. За оцінками вчених, зі 100 тисяч фармацевтів з собою кінчають 20 осіб, а зі 100 тисяч представників інших груп населення на 100 тисяч людей самогубство здійснюють тільки 12.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button