Земля

У Мексиканській затоці зняли дивну глибоководну істоту (відео)

Морські біологи зняли незвичайну глибоководну істотуу, що походить на дивно скоцюрбленого кальмара. Фахівці поки не можуть визначити, до якого з видів воно належить — можливо, воно відноситься до нового, раніше невідомого науці виду.

NOAA Office of Ocean Exploration and Research, Gulf of Mexico 2018

Фахівці з дослідницького судна Okeanos Explorer (Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA)) виявили цю дивну істоту на глибині близько 850 м в Мексиканській затоці. Вона пливла в дуже незвичайній позі — її щупальця були загнуті так, ніби істота зайняла оборонну позицію, і настільки сильно, що здається, ніби вона зовсім і не є кальмаром.

«Моя перша реакція була такою: що це, в біса, таке?» — сказав морський біолог Марк Векчен (Mike Vecchione) виданню National Geographic. «Істота взагалі не було схоже на кальмара, поки ми не почали наближатися і вона не стало обертатися», — зазначив дослідник.

Своєю манерою плавання істота чимось нагадує наутілуса, а забарвленням — пекельного вампіра (Vampyroteuthis infernalis), глибоководного головоногого молюска-детритофага з сімейсва Vampyroteuthidae. Дослідники, крім того, вважають, що незвичайна тварина може виявитися загадковим кальмаром виду Discoteuthis discus, описаним лише за деякими мертвими особинами.

Втім, дослідники поки не виловили дивного кальмара, а тільки зняли його на відео. Їм також невідомо, чим харчується ця істота, яким чином добуває їжу, для чого приймає таку дивну позу (можливо, задля камуфляжу або ж через хворобу). Надалі фахівці планують отримати більше інформації про таємничу тварину і зрозуміти, чи є воно представником вже знайомого виду або ж чимось абсолютно новим для науки.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button