Земля

Розшифровано давньоєгипетське заклинання

Співробітник Страсбурзького університету (Франція) Корші Досу розшифрував давньоєгипетський папірус, вік якого становить близько 1300 років. Про це повідомляє Live Science.

На папірус нанесений текст і зображення птахоподібних істот, сполучених пенісом. Досу заявив, що текст папірусу являє собою любовне заклинання.

На думку вченого, «промовистим» елементом папірусу є малюнок. Крилата істота зліва засунула свій дзьоб у відкритий дзьоб істоти праворуч, поруч з головою якого зображено щось, схоже на цвях або стрілу. Птахоподібні істоти обведені малюнком рук.

Досу зазначив, що невеликі відмінності між двома істотами можуть бути спробою показати диференціацію статі: істота справа може бути жінкою, а зліва — чоловіком.

В одній з частин магічного заклинання, написаного коптською мовою з використанням грецького алфавіту, сказано: «Я закликаю тебе… Христос, бог Ізраїлю …». В іншій частині зустрічається словосполучення «кожна дитина Адама … ». Також у тексті йдеться про Ахітофеле — персонажа Старого Заповіту, радника царя Давида, котрий брав участь у змові проти нього.

За словами вченого, папірус, можливо, — всього лише одна з сторінок великої книги-довідника, яку використовував древній маг.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button