Земля

У Новій Зеландії кішки полюють на унікальних кажанів

Фауна Нової Зеландії сильно постраждала від ввезених людиною наземних ссавців, таких як кішки, собаки і горностаї. Тепер загроза вимирання нависла над останніми видами місцевих сухопутних ссавців – новозеландським виростогубів і новозеландським футлярокрилів. Дослідження опубліковано в журналі New Zealand Journal of Zoology.

Новозеландські футлярокрили, на відміну від інших кажанів, літають рідко і неохоче / © edgeofexistence.org

До моменту заселення Нової Зеландії першими європейцями її унікальна фауна вже серйозно постраждала від завезених Маорі малих щурів. Нова хвиля інвазивних видів – сірих і чорних щурів, домашніх кішок, свиней і горностаїв — поставила під питання існування багатьох незвичайних птахів і ні на що несхожих ссавців.

Варто відзначити, що Нова Зеландія до прибуття людини була «пташиним царством»: на островах жили всього чотири види місцевих ссавців. Благополуччю новозеландського морського котика поки нічого не загрожує: його популяція налічує понад 60 тисяч особин. А ось з трьох видів новозеландських кажанів один вже повністю вимер, винищений щурами.

Тепер на волосині повисло виживання двох видів, що залишилися — новозеландського виростогуба і новозеландського футлярокрила. Вже зараз ареали цих кажанів вкрай роздроблені, і їх виживанню загрожують як завезені хижаки, так і зведення рівнинних лісів і використання отруєних приманок, за допомогою яких новозеландські фермери борються з лисячим кузу, що загрожує їх посівам.

Нещодавно захисникам дикої природи вдалося підтвердити те, що вони давно підозрювали: кажани нерідко стають жертвами домашніх і здичавілих кішок. Вони виявили залишки футлярокрила у вмісті кишечника здичавілої кішки, що потрапила в пастку в лісовому парку, і знайшли залишки з’їдених виростогубів у дворі сім’ї, у якої жила пухнаста вихованка.

Здичавілі кішки можуть добувати місцевих тварин, щоб вижити, але для домашніх вихованців це лише розвага / © nytimes.com

Хоча сім убитих або поранених кажанів за два роки здається не дуже великою втратою, слід враховувати, що кішок, які виходять на полювання щоночі, в Новій Зеландії живуть сотні тисяч. В такому випадку їх удар по і без того нечисленних популяціях місцевих кажанів складно переоцінити.

Захисники природи закликають власників кішок відповідальніше ставитися до дозвілля вихованців і не залишати їх на вільному вигулі, щоб обмежити їх можливість полювати на місцеві види тварин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments