Земля

Ультрафіолет може стати ключем для пошуку життя

Вчені припустили, що ультрафіолетове випромінювання в якійсь зоряній системі може бути чинником для запуску біологічних процесів.


У повсякденному житті, ультрафіолетове випромінювання має не дуже хорошу репутацію, оскільки воно може мати негативний вплив на здоров’я людей. Однак нове наукове дослідження показує, що ультрафіолетове світло, можливо, грало вирішальну роль в появі життя на Землі. До того ж, воно могло бути ключем для пошуку життя у Всесвіті, далеко за межами нашої планети.

Дослідження було проведене вченими з Гарвард-Смітсонівського інституту Центру Астрофізики (CfA) в Кембриджі. В рамках цього дослідження було зроблено припущення про те, що червоні карликові зірки не могли б випромінювати досить ультрафіолетового світла для того, щоб запустити біологічні процеси, як ті, які зародилися на нашій планеті. Наприклад, певні рівні ультрафіолетового випромінювання могли б бути необхідними для формування рибонуклеїнової кислоти, молекули, яка необхідна для всіх форм відомого життя на Землі.

Однак, зірки іншого типу цілком могли б випромінювати ультрафіолет і запускати біологічні процеси на екзопланетах.

Кнопка «Наверх»