Земля

У Португалії знайшли найбільший скелет динозавра в Європі

Під час розкопок у дворі жителя португальського міста Помбал палеонтологи виявили відмінно збережені фрагменти скелета динозавра. Ймовірно, його власник був найбільшим зауроподом Європи і належав до сімейства брахіозаврид. Про це повідомляється на сайті факультету природничих наук Лісабонського університету (Португалія).

Розкопки ребер португальського брахіозаврида / © Faculty of Sciences of the University of Lisbon

У 2017 році під час будівельних робіт власник нерухомості в португальському місті Помбал виявив на своєму задньому дворі кілька фрагментів скам’янілих кісток динозавра і негайно зв’язався з дослідницькою групою, яка в тому ж році провела першу серію розкопок. З 1 по 10 серпня 2022 року португальські та іспанські палеонтологи продовжували роботи. У підсумку вони прийшли до висновку, що їх знахідка являє собою скелет, ймовірно, найбільшого динозавра, коли-небудь виявленого в Європі.

Динозавр належить до зауроподів — великої групи чотириногих рослиноїдних динозаврів, особливістю яких були довгі шиї і хвости. Знайдений динозавр досягав 12 метрів у висоту і 25 метрів в довжину.

Вчені віднесли його до сімейства Брахіозавридів (Brachiosauridae), представники якого жили в кінці юрського — початку крейдяного періоду, приблизно 100-160 мільйонів років тому, і відрізнялися розвиненими передніми кінцівками. До цього сімейства відносяться відомий брахіозавр (Brachiosaurus altithorax), що мешкав на території сучасної Північної Америки, жираффатитан (Giraffatitan brancai), виявлений в Танзанії, а також інший знайдений в Португалії вид — лузотитан Lusotitan atalaiensis.

Вчені вже знайшли безліч важливих елементів осьового скелета, в тому числі хребці і ребра. Несподіванкою стало те, що ці частини скелета добре збереглися. Всі ребра були у відмінному стані, більш того, зберегли своє анатомічне положення. Це вкрай незвично для літопису динозаврів в цілому і зауроподів Португалії зокрема.

Збереження скам’янілостей і їх розташування вказують на те, що поруч можуть знаходитися інші фрагменти скелета. Це вчені планують перевірити в процесі майбутніх розкопок на даній території, а також визначити нового динозавра до виду.

Околиці Помбал містять безліч унікальних скам’янілих останків пізньоюрських хребетних, які внесли величезний внесок у вивчення континентальної фауни, що населяла Піренейський півострів близько 145 мільйонів років тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments