Земля

Геологи виявили гігантські гори в глибинних надрах Землі

Групі дослідників з Принстонського університету та Інституту геології і геофізики в Китаї вдалося виявити унікальні гори і западини в глибинних надрах Землі. Вивчити структуру межі між верхньою і нижньою мантією планети вдалося після потужного землетрусу в Болівії, повідомляє видання Science.

Дослідники з’ясували, як землетрус 1994 року магнітудою 8,2 бала вплинув на стан мантії Землі. Завдяки моделюванню вчені з’ясували: на глибині 660 км утворені гірські піки, висота яких може перевищувати вершини Скелястих гір або Аппалачі.

Точну висоту підземних височин поки визначити не вдалося, але, імовірно, жодна гірська вершина на поверхні земної гори не може з ними зрівнятися, зазначив один з фахівців Веньбо Ву.

Хвильові явища, змодельовані потужними комп’ютерами, можуть говорити про те, що породи практично не перемішувалися з верхніми шарами літосфери. Це може вказувати на одне: породи не зазнали змін з часів утворення Землі. Отримані дані допоможуть ученим зрозуміти, з чого сформувалася планета.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button