Земля

Величезні мінеральні вежі виявлені на дні океану

Під час безпрецедентного дослідження гідротермальних і газових джерел, дослідники на чолі з доктором Менді Джойе з Університету Джорджії виявили великі вентиляційні мінеральні вежі, які досягають до 23 метрів у висоту і 10 метрів в довжину.

Незважаючи на те, що мінерали були просякнуті металами і високо сульфідними рідинами, башти були заповнені біорізноманіттям і потенційно новими видами тварин.

“Ми виявили чудові вежі, де кожна поверхня була зайнята певним життям. Яскраві кольори, знайдені на “живих породах”, вражають і показують різноманітність в біологічному складі, а також у розподілі мінералів”, – сказав д-р Джойе.

“Це дивовижна природна лабораторія для документування неймовірних організмів і кращого розуміння того, як вони виживають у надзвичайно складних умовах.”

“На жаль, навіть в цих віддалених і гарних умовах ми бачили величезну кількість сміття, включаючи рибальські мережі, спущені повітряні кулі Mylar і навіть викинуті різдвяні ялинки. Це забезпечило яскраве негативне враження поруч з дивовижними мінеральними структурами та біорізноманіттям.”

В гідротермальних рідинах і пробах шлейфів газових містилася висока концентрація метану, парникового газу, який у 30 разів перевищує ефективність вуглекислого газу. Дослідження дасть нове уявлення про те, як метан зберігається у водній товщі і системах відкладень.

“Там внизу інший світ. Кожне занурення виглядає як перегляд науково-фантастичного фільму”, – сказала Пані Шмідт, співзасновник Інституту Schmidt Ocean.

“Складні шари даних, які ми зібрали на борту Falkor під час цієї експедиції, допоможуть розповісти історію цього віддаленого місця та привернути до неї увагу громадськості. Спостерігаючи за цими чудовими океанськими пейзажами, нам нагадують, що, хоча вони і знаходяться поза нашого повсякденного поля зору, вони навряд чи захищені від людського впливу. Ми сподіваємося надихнути людей більше вчитися і більше дбати про наші океани.”

Наступні кілька місяців команда проведе аналіз зразків і публічно поділиться їх результатами. Автори дослідження відзначили, що ця робота була б неможлива без люб’язного дозволу Мексиканського Секретаріату закордонних справ на проведення морських наукових досліджень у їх водах.

Дослідження фінансувалося Інститутом Schmidt Ocean.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button