Наука

У США створили знеболюючий препарат, який не викликає залежності

У США вчені створили новий знеболюючий препарат, завдяки йому може статися революція в анестезії. Анальгетик сильніший і надійніший морфіну, при цьому не спостерігається будь-яких побічних ефектів, включаючи розвиток залежності.

В США создали обезболивающий препарат, не вызывающий зависимости

Експериментальний препарат отримав найменування AT-121. Він пройшов випробування на лабораторних тваринах, показавши позитивні результати. Ліки здатні блокувати потенційно можливе зловживання лікувальними опіоїдами, розповів професор Мей Чуань Ко з університету Вейк-Форест. Вчений є співавтором проекту. В даний час існує небезпека звикання до анестетиків вже після кількох прийомів. У США понад 2 млн людей занадто часто вдаються до медичних опіоїдів. Новий препарат AT-121 об’єднує функцію лікувального впливу і придушення звикання в одній молекулі. Ця вкрай ефективна складова викличе справжній прорив у фармацевтиці, вважає Брайан Рот, професор з університету Північної Кароліни.

Випробування на макаках показали, що навіть при використанні великих доз не відзначено ускладнень з диханням або роботою серця. До того ж не спостерігається негативного ефекту звикання до препарату. Анальгетик може з’явитися в аптеках через кілька років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button