Наука

Названі регіони, де може виникнути наступна пандемія (фото)

Міжнародна група вчених оцінила райони, в яких сходяться кілька чинників: низький рівень медичної допомоги, а також сусідство дикої природи й великих міст.

“Червоні” зони небезпеки розвитку пандемій / © www.eurekalert.org

Дослідження опубліковано в журналі Elsevier One Health. Вчені з університету Сіднея (Австралія), а також Великобританії, Індії та Ефіопії показали, які регіони й міста світу схильні до ризику виникнення пандемій. Своє дослідження фахівці проводили в три етапи.

По-перше, вони визначили, в яких регіонах розрив між людиною і дикою природою найбільш високий, а в яких фауна сусідить з великими конгломератами. Вчені вивчили біорізноманіття диких тварин в цих регіонах, щільність домашньої худоби і птиці та співвіднесли ці дані з щільністю населення. Райони з високими показниками за цими параметрами увійшли в «жовту» і «помаранчеву» зони небезпеки.

«Жовті» зони. Частка транспортних вузлів з високим зв’язком в межах 50 кілометрів від кожного інтерфейсу відображається значком літака / © www.sciencedirect.com

Потім серед них виділили ті, де рівень медичної допомоги та інфраструктури низький, в результаті чого підвищується ризик пропустити ланцюжки зараження від тварин до людини. Ці райони вчені позначили як «червоні» зони. Третім етапом стало виділення міст (у всіх трьох зонах), в яких присутня мережа глобальних повітряних перевезень. Тобто це такі місця, через які інфекція передаватиметься найбільш стрімкими темпами по всьому світу.

«Помаранчеві» зони. Частка транспортних вузлів з високим зв’язком в межах 50 кілометрів від кожного інтерфейсу відображається значком літака /©www.sciencedirect.com

Ці регіони стали лідерами в плані небезпеки зародження пандемій. Кожну з цих зон, в свою чергу, вчені поділили на більш і менш небезпечні, в залежності від різних факторів (наприклад, близькість до міст, дикій природі, чисельність населення і домашніх тварин).

«Червоні» зони. Показують приблизно ту ж картину, що і «помаранчеві» зони, куди додається ще підвищений рівень дитячої смертності. Частка транспортних вузлів з високим зв’язком в межах 50 кілометрів від кожного інтерфейсу відображається значком літака / © www.sciencedirect.com

Приблизно 43 відсотки з відібраних міст перебували в межах 50 кілометрів від аеропортів та інших можливих зон поширення інфекції. Ці міста увійшли в «жовті» та «помаранчеві» зони. Йдеться, перш за все про країни південної і південно-східної Азії і Африки на південь від пустелі Сахара. Менша, але все-таки значна частка міст «червоної» зони також перебувала в межах 50 кілометрів від аеропортів. 14,2 відсотка з них припали на зони поширення патогенів, пов’язаних з дикими ссавцями, 19,6 відсотка – з дикими птахами.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button