Головна / Всесвіт / Представлений поетапний план колонізації Марса

Представлений поетапний план колонізації Марса

Вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія) показали на міжнародній конференції Entretiens Internationaux du du Tourisme Futur докладний план колонізації Марса, повідомляє журнал Discover з посиланням на видання Acta Astronautica, де найближчим часом з’явиться робота.

На думку авторів, найважливіший етап колонізації — вибір місця. Вони пропонують розмістити майбутніх колоністів на полюсах планети, так як там скупчилися лід і безліч інших корисних речовин, таких як вуглекислий газ, залізо, алюміній, кремній і сірка. Вони також припускають, що водень і метанол послужать джерелами для створення додаткового палива. Глава дослідження Енн-Марлен Рюде (Anne-Marlene Ruede) прокоментувала рішення:

«Полюси здаються проблемою, особливо спочатку, але в довгостроковій перспективі ми тільки виграємо від цього, тому що отримаємо доступ до численних ресурсів. Ми розробили стратегію таким чином, щоб через 20 років астронавти змогли її виконати, тому і технології підбирали відповідні».

Представлен поэтапный план колонизации Марса
Конструкція в зборі / ©Ecole Polytechnique Federale de Lausanne

Однак перед розміщенням людей вчені пропонують організувати роботизовану експедицію. Роботи повинні побудувати житловий комплекс, в якому потім розмістяться космонавти. Він складається з трьох частин: центрального ядра, трьох капсул і купола. Ядро нагадує циліндр, його висота — 12,5 метра, а діаметр — п’ять метрів. У ньому вмістяться житлові кабіни. Три капсули, що оточують ядро, виконають роль перехідних відсіків. Вони будуть мінімізувати різницю в тиску повітря між ядром і поверхнею планети. Останній елемент конструкції — купол із поліетиленових ниток, увінчаний триметровою «шапкою» льоду, яка захистить від радіації.

Представлен поэтапный план колонизации Марса
©Ecole Polytechnique Federale de Lausanne

Представлен поэтапный план колонизации Марса
«Небесний кран» / ©Ecole Polytechnique Federale de Lausanne

Коли будівництво завершиться, до Марса можна відправляти команду з шести чоловік. За словами вчених, найкращий період для цього — полярне літо. У такому разі колоністи могли б провести під сонцем 288 днів. Разом з екіпажем на планету відправлять всі необхідні предмети на зразок їжі і батарей. Переміщати їх на поверхню інженери пропонують за допомогою «небесних кранів», аналогічних тому, що використовувався для посадки Curiosity в 2012 році. Автори стверджують, що одного такого крана вистачить на шість заходів. На Марсі колоністи проведуть дев’ять місяців, а потім повернуться на Землю. Вся описана схема, як стверджують вчені, підійде для колонізації будь-якої планети.

Це не перший проект, який докладно описує колонізацію Червоної планети. До цього NASA спільно з Університетом Брадлі (США) обрало п’ять фіналістів змагання 3D-Printed Habitat Centennial Challenge, яке присвячене розробці жител для астронавтів на Марсі. Всі фіналісти показали відео з баченням власних проектів.