Технології

У США зафіксували рекордну кількість роботів-співробітників

Дослідники з Association for Advancing Automation заявили, що за перші дев’ять місяців 2021 року компанії в Північній Америці купили рекордну кількість роботів. Пристрої замінюють живих фахівців і допомагають впоратися з нестачею кадрів.

Factory worker using digital tablet to operate Robotic Arm
Фото Від baranozdemir

Згідно з даними галузевої групи Association for Advancing Automation, фабрики та інші промислові компанії «найняли» 29 тис. роботів — це на 37% більше, ніж за той же період минулого року. Загальна сума угод склала $1,48 млрд. Це перевищило попередній рекорд, який встановили за той же період 2017 року.

Дослідники пояснюють масштабне впровадження роботів великими інвестиціями в промисловість — вони помітили тренд, де компанії прагнуть забезпечити товарами високий попит, який в деяких випадках призвів до дефіциту ключових позицій. Водночас багато компаній в першу чергу розглядають автоматизацію десятків позицій, а не шукають потрібних фахівців — вони, в основному, стали лише доповненням до роботів.

“Підприємства просто не можуть знайти потрібних їм людей — ось чому вони поспішають автоматизувати виробництва”, – говорить Джефф Бернштейн, президент Асоціації з просування автоматизації (США).

Роботи також продовжують проникати в нові сфери економіки. Автомобільні компанії довгий час купували більшість промислових роботів. Але у 2020 році сукупні продажі іншим видам бізнесу вперше перевищили продажі в автомобільному секторі — ця тенденція тільки продовжує зростати. За перші дев’ять місяців 2021 року замовлення на роботів для автомобільної промисловості зросли на 20% до 12 544 одиниць, в той час, як замовлення не автомобільних компаній збільшилися на 53% до 16 355 одиниць.

«Справа не в тому, що автомобільна промисловість сповільнюється — вона зростає, — зазначає Бернштейн. – Але інші сектори — від металургії до виробництва харчових продуктів — ростуть ще швидше».

За його словами, машини також дозволили компаніям збільшити ефективність. Тепер навіть невеликі виробництва переходять на цілодобовий режим роботи, а нічні зміни повністю автоматизовані.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button