Технології

Що нас чекає в майбутньому?

Електропровідний цемент

На перший погляд електропровідний цемент не здається приголомшливим науковим досягненням, але можливості для його застосування дуже широкі – його можна використовувати на злітно-посадочних смугах в аеропортах і на дорогах, щоб запобігти заледенінню і скупченню снігу.

maibutne_tehnologii_500

Електропровідний цемент можна класти прямо на звичайний, щоб додати цьому теплову та електричну провідність. До складу нового цементу входять вуглецеві нанотрубки. Матеріал вже успішно пройшов кілька тестів, і вчені в даний час працюють над його вдосконаленням.

Рідина, якою можна дихати

Хоча ідея може здатися фантастичною, люди все ж можуть дихати рідиною за допомогою перфторвуглеців. Такими особливими перфторвуглецями робить їх ємнісний опір – здатність утримувати частинки кисню.

Читайте також: П’ятірка найбільш лякаючих технологій сучасності

Ємнісний опір повітря в 30 разів більше, ніж опір води, а ємнісний опір перфторвуглеців приблизно в 20 разів більший, ніж у води. Уявляєте – можна заповнити ними басейн і плавати під водою, скільки душі завгодно. Вони можуть входити до складу гідрокостюмів, щоб людина плавала, як риба, і назавжди забути про азотний наркоз. Вони навіть можуть врятувати життя недоношеним дітям або людям із захворюваннями дихальних шляхів.

Самоочистний одяг

Скажімо пранню ні! Вчені нарешті створили матеріал, що вирішує проблему брудної білизни. Спеціальному матеріалу на основі бавовни потрібне тільки сонячне світло. З нього падають не тільки бруд і пил, але і токсичні хімічні речовини.

Винайшов матеріал студент Каліфорнійського університету в Девісі. Він пов’язав 2 – антрахінонову карбонову кислоту з целюлозою і вмонтував це в тканину. Бруд, що потрапляє на таку тканину руйнується – те ж саме роблять пероксиди з бактеріями в ранках.

Такий одяг поки досить дорогий – а ви чого очікували? Однак, за словами дослідників, є й інші хімічні речовини, здатні дати той же ефект з найменшими витратами.

Але не поспішайте продавати пральну машину – сомоочитсний одяг на прилавках магазинів не з’явиться ще довго. У першу чергу дивовижна тканина буде використовуватися в лікарнях або у військових цілях, де вона явно потрібніше.

Плащ- невидимка

Плащ-невидимка – це ще квіточки. Вчені знайшли спосіб замаскувати час. Як? Вони зрозуміли, як маніпулювати швидкістю світла, прискорюючи хвилю на початку і сповільнюючи наприкінці в оптичних волокнах. Таким чином, ніхто не зможе навіть помітити, що ви робите.

Читайте також: П’ять технологій майбутнього, які змінять людей

По суті, технологія створює «дірки» у просторі та часі, в яких ви можете робити все, що завгодно. Можливість цього була математично доведена ще в 2010 -му році (Гаррі Поттер не в рахунок), і з тих пір над нею успішно працюють.

Вчені мають намір зробити плащ-невидимку – вплести оптичні волокна в плащ в якості матеріалу: все, що знаходиться під плащем, побачити буде не можна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button