Людина

Як залізо впливає на здоров’я і тривалість життя людини

Рівень заліза в крові є ключовим фактором, що впливає на тривалість життя і стан здоров’я в похилому віці.

Elderly Men Playing Chess at Home
Фото Від pixelshot

Відразу попереджаємо: якщо ви вважаєте, що заліза у вашому раціоні недостатньо — зверніться до фахівця. Не варто займатися самолікуванням!

Біологічне старіння — процес поступової деградації організму, що приводить до смертельних захворювань — у всіх людей протікає по різному і з різною швидкістю. Британським і німецьким дослідникам вдалося виявити генетичні причини, здатні пояснити ці відмінності.

Вони проаналізували генетичні дані більш ніж мільйона людей і виявили десять ділянок геному, пов’язаних з тривалістю життя, збереженням здоров’я і довголіттям.

При цьому вчені звернули увагу на те, що серед цих генів занадто велика кількість пов’язана з метаболізмом заліза в крові. Використовуючи статистичний метод, їм вдалося підтвердити, що гени, залучені в даний процес, частково відповідальні за тривале і здорове життя. Своєю чергою відхилення рівня заліза в крові від норми пов’язані, як відомо, з різними віковими захворюваннями — хворобою Паркінсона, захворюваннями печінки або ж віковим ослабленням імунітету.

«Це доводить, що високий рівень заліза в крові знижує тривалість здорового життя, і, відповідно, утримання цього рівня в нормі здатне запобігти віковим захворюванням. Ми припускаємо, що наше відкриття, що стосується метаболізму заліза, може пояснити, чому споживання великої кількості багатого залізом м’яса з віком призводить до серцево-судинних захворювань», — говорить доктор Пол Тіммерс з Університету Единбурга.

Отже, через кілька років може з’явитися ліки, що повторює генетичний вплив на метаболізм заліза, яке буде здатне запобігти деяким наслідкам старіння.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button