Екологія

У свіжому снігу Антарктиди знайдено мікропластик

Мікропластик продовжує проникати навіть у найвіддаленіші куточки планети. Тепер дослідники виявили його у свіжому снігу на колись незайманій землі Антарктиди.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі The Cryosphere, вчені з Нової Зеландії проаналізували свіжий сніг з 19 ділянок в районі острова Росс в Антарктиді і виявили частинки пластику діаметром менше 5 міліметрів у кожному зразку.

В середньому літр розталого снігу містив близько 29 частинок мікропластика, найбільш численним з яких був ПЕТ, пластик, найчастіше використовуваний для виготовлення пляшок і одягу.

“Це неймовірно сумно, але виявлення мікропластика в свіжому антарктичному снігу підкреслює масштаби пластикового забруднення навіть у найвіддаленіших регіонах світу”, – пишуть дослідники.

Вчені побоюються, що наявність мікропластика в Антарктиді може прискорити танення льоду і снігу в цьому регіоні. Це пов’язано з тим, що більш темні частинки мікропластика призведуть до потемніння снігу і льоду, що в свою чергу спровокує більше поглинання сонячного світла і тепла.

Забруднення також здатне вплинути на дику природу регіону. Вчені посилаються на попередні дослідження, які показали, що мікропластик вже був виявлений в раціоні ряду місцевих видів пінгвінів.

Важливо відзначити, що нове дослідження мало обмеження. Вчені вважають, що потрібно провести додаткову роботу, взявши більше зразків для аналізу і охопивши більшу територію континенту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button