Екологія

Посуха знищує каліфорнійські ліси

Ліси Каліфорнії, одні з найстаріших на території США, можуть різко скоротитися кількісно і за площею, якщо посуха, що панує в регіоні в останні чотири роки, не припиниться, йдеться в статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

7f4bb33d4638ad154ef69ce04f29119c

«Ліси не тільки є джерелом води і” легкими “Каліфорнії, а також джерелом деревини, місцем відпочинку і важливим екологічним, економічним і культурним об’єктом. Засуха поставила ліси під загрозу зникнення і породила ситуацію, яка може викликати довгострокові перебудови в екосистемах », – заявив Ґреґ Аснер (Greg Asner) з Інституту науки Карнегі у Вашингтоні (США).

Простеживши за тим, як змінювався колір і спектр листя й стан стовбурів і гілок з 2011 року, коли почалася посуха, вчені прийшли до висновку, що приблизно 58000000 дерев у Каліфорнії сьогодні знаходяться на межі смерті.

Читайте також: 

Дослідники проводили спектральні виміри за допомогою супутників і літаків, і це дозволило отримати не тільки масштабну, а й досить точну картину про втрати рослинами води за останні чотири роки.

Через посуху щорічно ліси втрачали велику кількість води, яка не поповнювалася. До справжнього моменту недобір води досяг критичної позначки, після якої ліси можуть перетворитися на сухостій.

Вся надійна на незвично активне цьогоріч Ель-Ніньо, яке повинно принести в субтропіки Північної Америки опади і, як наслідок, покращить ситуацію.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button