Земля

У Туреччині продається древнє місто, недорого

Стародавнє місто Барґілія (Bargylia) в Туреччині, засноване в V столітті до н.е., виставлене на продаж – археологи обурені, а потенційним покупцям треба бути обережними. Про це повідомляє BBC з посиланням на сайт турецької газети BirG?n.

15-01-15-foto-600x338-1

Барґілія, а тепер це маленьке місто Боґазічі (Bo?azi?i), розташоване на південно-західному краю Туреччини в затоці Ґекова, недалеко від Бодрума – популярного морського курорту. У давнину цей район називався Карій. Легенда свідчить, що Барґілію заснував Беллерофонт, герой давньогрецьких легенд, в пам’ять про свого друга Барґілосе, який загинув від копита крилатого коня Пегаса.

Проблема в тому, що, як повідомляє газета BirG?n, агентство нерухомості в рекламному оголошенні описує його як курорт з першокласним видом на озеро і море, хоча там абсолютно не можна нічого будувати, бо місце оголошено археологічною цінністю. Агентство оцінило Барґілію в 22 млн турецьких лір (9,6 млн доларів США).

Читайте також: Японська компанія побудує підводне місто (відео)

Археологи вважають, що на місці Барґіліі розташовані археологічні пам’ятки: амфітеатр, храм і некрополі візантійського часу. Біннур Джелебі (Binnur Celebi) з Археологічної асоціації, на якого посилається BBC, наполягає, щоб місце купила держава, тому що приватний власник перешкоджатиме археологічним роботам.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button