Земля

У Тихому океані знайшли найбільше і найгарячіше поле гідротермальних джерел

Велике поле гідротермальних джерел знаходиться в східній частині Тихого океану. Вчені не очікували знайти тут активні жерла.

За словами дослідників, це відкриття допоможе дізнатися більше про роботу таких систем і ту роль, яку вони відіграють в екосистемі океану.

Поле знайшли група вчених, яка використовувала автономні підводні апарати, щоб скласти карту морського дна. На зображеннях від AUV Sentry Океанографічного інституту Вудс-Хоул команда побачила область, де знаходилися шпилі висотою до трьох поверхів. Вони розташовувалися на глибині 2 560 м.

Ми здивувалися, що поле досі було активним, величезним за своїми розмірами і навіть гаряче будь-яких інших гідротермальних полів, які знаходяться уздовж цієї частини Східно-Тихоокеанського шлейфу. Останній активно вивчали протягом останніх 30 років», — говорить морський геолог Даніель Форнарі з WHOI.

Гідротермальні джерела є домом для різних дивовижних екосистем на Землі. Це отвори на дні моря, через які з кори нашої планети виходить тепло і хімічні речовини. Зазвичай це пов’язано з вулканічною активністю.

Шлейфи, які виходять з джерел, надзвичайно гарячі. Їх температура досягає 400 ° C.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button