Авто

Uber та інші таксі-сервіси провокують пробки

Численні дослідження показали, що Uber і йому подібні сервіси не покращують проблему на дорогах, а навпаки погіршують її, незважаючи на всі заяви засновників подібних служб.

Засновники таких компаній, як Uber або Lyft, обіцяли, що завдяки новим сервісам на вулицях міст буде набагато менше машин. Так засновник Uber Тревіс Каланік ще в 2015 році говорив, що вже через п’ять років в Бостоні пробок не буде, так як компанія сподівалася, що люди перестануть їздити на власних машинах, користуючись їх сервісом. Те ж саме заявляв і Lyft:

«Lyft зосереджений на тому, щоб володіння власним автомобілем стало зовсім опціональним питанням, і більше людей їздили на попутках. Таким чином, кількість автомобілів б значно знизилася».
Загалом, компанії описували міський транспорт майбутнього, як поєднання громадського транспорту з сервісами, начебто Uber, де жителю мегаполісу особиста машина просто не потрібна.

Насправді, схоже, все трохи інакше. Люди з автобусів, метро та велосипедів дружно пересіли на машини, і тепер викликають таксі, навіть якщо їм треба пройти хвилин десять.

В одному з досліджень соціологи опитали 944 осіб, які користувалися подібними сервісами. Близько шести чоловік з десяти сказали, що вони б дійшли до цілі, скориставшись громадським транспортом або взагалі нікуди б не поїхали, але замість цього викликали таксі, так як у них під рукою був Uber.

Більш того, згідно з дослідженнями, нові таксі-служби відтягують людей від громадського транспорту. Дослідження, проведене в грудні минулого року, показало, що зросла кількість офіційних таксі та водіїв, що чекають заявки від наступного пасажира, що значно погіршило проблему пробок в Нью-Йорку.

До речі, за результатом подібних досліджень, ще однією причиною погіршення ситуації на дорогах, стали численні вантажівки, які доставляють людям додому онлайн-товари.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть