Технології

Штучний інтелект краще юристів розбирається в юридичних контрактах

Юристи досить добре розбираються в юриспруденції. Зрештою, це їх робота. Але тепер дещо машинний інтелект випередив людину на цьому терені. ШІ тепер набагато краще аналізує документи.

У змаганні брала участь юридична Ші-платформа LawGeex, яка здатна читати та інтерпретувати складні юридичні документи. Компанія LawGeex поставила ШІ проти професорів юриспруденції зі Стенфорда і університету Південної Каліфорнії. Всі учасники повинні були прочитати і проаналізувати п’ять юридичних контрактів.

Люди і штучний інтелект отримали чотири години на читання контрактів та ідентифікацію більше 30 термінів і проблемних місць в арбітражних угодах та угодах про конфіденційність. Оцінювали всіх учасників як природних, так і штучних по тому, наскільки точні їх оцінки.

[box type=”info” ]Люди набрали в конкурсі 85%, але їх повністю обставив ШІ, який набрав 95%. До того ж в середньому людям знадобилося 92 хвилини для аналізу контрактів, тоді як ШІ впорався за 26 секунд.[/box]

«Це дослідження показує, що технологія здатна вирішити дві проблеми: по-перше, зробити складання контрактів швидким і надійним, по-друге, звільнити ресурси, щоб юридичні відділи могли зосередитися на якості людських юридичних команд там, де вони потрібні», — говорить Джилліан Хедфілд, одна з юристів, які брали участь у змаганні.

Це не означає, що скоро всі юристи залишаться без роботи. Юристи можуть робити те, чого ШІ не зможє ніколи. Але подібні технології можуть зробити роботу юристів легшою, звільнити від такого типу механічної роботи. В результаті, фахівці зможуть приймати більше клієнтів, тобто всім громадянам буде легше отримати юридичні консультації та підтримку.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button