Авто

Яке газове обладнання краще поставити на атвомобіль

В умовах кризи, стрімкого зростання цін на бензин багато власників автомобілів стали замислюватися над питаннями економії коштів. Один з оптимальних варіантів заощадити на поїздках сьогодні — це газ на авто, встановлення якого знизить витрату пального. Вартість газу нижче, а при правильних налаштуваннях витрата практично така ж, як і бензину.

1-23-01-2017-600-356

Перед установкою ГБО автовласники прораховують всі плюси і мінуси такого рішення

Перш ніж вибрати, яке газове обладнання краще поставити, слід вивчити, зважити всі за і проти.

До позитивних характеристик, які ви купуєте в результаті установки ГБО, відносяться:

 

 • Економічність.

Вартість пропан-бутанової суміші в два рази нижче вартості бензину, при цьому замість 1 літра бензину витрачається 1,2 л газу. Метан дешевший, а витрачається на кілометр він у тих самих кількостях, що й бензин.

 • Окупність.

Незважаючи на високу початкову вартість установки, вона окупається досить швидко. При добовому пробігу в 50 км установка окупиться за рік.

 • Теермін служби.

Ліцензійна установка може служити багато років практично без ремонту, що багато в чому залежить від компанії-виробника. При періодичному регулюванні (кожні 10-15 тисяч пробігу) установка буде працювати як годинник.

 • Екологічність.

Вихлопи автомобіля, що працює на газі, практично не містять вуглекислого газу, що дуже актуально у великих містах.

 • Більш комфортна робота двигуна.

За рахунок кращого з’єднання з повітрям при утворенні горючої суміші ваш автомобіль буде працювати м’якше, без ривків.

 • Довговічність деталей.

Мотор на газі працює в режимі навантаження на деталі за рахунок зменшення детонації значно нижче, на них не накопичується гар і кіптява, що призводить до підвищення їх терміну служби.

 • Нижчий угар масла.

Воно довше не втрачає мастильні властивості, адже не розбавляється бензином.

Серед недоліків можна відзначити:

 • Низька якість газових сумішей на заправках, присутність домішок, які можуть засмічувати фільтри, приводячи до необхідності їх заміни.
 • Відсутність достатньої кількості газових заправок по місту. Метанові заправки за правилами безпеки знаходяться ближче до межі міста, далеко від житлових масивів.
 • При установці ГБО втрачається гарантія на автомобіль, навіть якщо є всі документи та ліцензії на установку.
 • Машина стає важчою, зменшується обсяг багажника.

З переліченого вище видно, що плюсів набагато більше. Але перш ніж вибрати, яке ГБО краще поставити, варто розвіяти ще кілька міфів. Перше — це вибухонебезпечність. При правильній установці на спеціалізованому СТО і додержання правил експлуатації це всього лише міф. Адже стінки балона дуже товсті, набагато товстіші, ніж у звичайного паливного бака. До того ж усі установки обладнані аварійними клапанами проти витоку або підвищення тиску. Інший міф — поломки двигуна, вихід з ладу бензонасоса. При правильній експлуатації і періодичному регулюванні на сервісі проблем з цим не виникне.

Стандарти ГБО

Вибираючи, яке газове обладнання краще для вашого автомобіля, слід детально вивчити їх різновиди. На ринку сьогодні є багато його моделей і модифікацій.

ГБО першого покоління являє собою механічну систему. Сьогодні вже не використовується, так як воно морально застаріло. Випускалося для авто з карбюраторними моторами низької потужності.

Газове обладнання другого покоління обладнане електронним управлінням, хоча і дуже простим. Паливо надходить через електромагнітний клапан. Його недолік — можливість встановлювати виключно на металеві впускні колектори, таким чином, для великої кількості машин він просто не підходить.

ГБО третього покоління було перехідним. Незважаючи на те, що установка відносно недорога, сьогодні вона не використовується, так як має один значний недолік — нестабільність в роботі.

За відгуками споживачів, вважається, що краще ГБО 4 покоління. Висока вартість, складність і специфічність монтажу, повністю виправдовується його перевагами. Для точкового упорскування газу в колектор використовуються власні форсунки. ГБО 4 покоління дає високу стабільність горіння, низьку витрату палива. Знос двигуна при цьому мінімальний. До того ж працювати таке обладнання може десяток років.

Щодо 5 покоління ГБО, а також більш нових, то вони лише набирають популярність серед водіїв. Вони розраховані на машини, які обладнані найбільш високотехнологічними версіями двигунів, повністю інтегруються в електроніку автомобіля.

Таким чином, найбільш популярним, що підходить для всіх типів авто, вважається 4-е покоління. Крім іншого, вибираючи який ГБО 4 покоління краще поставити, слід звернути увагу на його виробника.

Рейтинги виробників

Рейтинг ГБО очолює італійське обладнання марки BRC. Якість і безпека підтверджується багатьма сертифікатами. Має досить тривалий термін служби, адже воно буде служити без поломок сотні тисяч кілометрів. Воно підходить для всіх типів автомобілів, всі деталі виготовляються одним виробником, що спрощує і знімає всі питання, пов’язані з ремонтом і обслуговування.

На наступному місці італійська фірма LOVATO. Їх обладнання адаптовано до суворих зим, виготовляється з алюмінію, має захист від вологості і перешкод.

Італійське обладнання — OMVL також має алюмінієвий блок управління. Присутній захист від води. У той же час захисту від перешкод немає.

Ви можете також встановити більш масові моделі, а відповідно більш дешеві — KING, STAG, ATIKER. При купівлі обладнання слід звертатися до офіційних дилерів, вимагати сертифікати якості на продукцію, щоб уникнути підробок.

Також ви можете самі зібрати ГБО, закупивши окремі частини. При цьому варто звернути увагу на наступні комплектуючі: форсунки, редуктора і трубки, які обов’язково повинні бути високої якості, щоб убезпечити себе від виходу з ладу або більш серйозних наслідків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button