Технології

Уколи дітям і вакцинація: японський робот допоможе подолати страх уколів

Дослідники показали, що біль, яку відчувають пацієнти під час лікування, можна значно полегшити, якщо людина буде тримати і відчувати рухи м’якого пухнастого робота. Подивіться на розробку японських фахівців!

Як більшість людей в XXI столітті не розлучаються зі своїми смартфонами, так і роботи незабаром можуть стати незамінними супутниками людини. Судячи з недавніх експериментів, проведених дослідниками з Університету Цукуба, Японія, це безумовно так, а тому вони створили ручного м’якого робота, який може поліпшити досвід пацієнтів під час проходження потенційно неприємних медичних процедур.

Під час кампанії по заохоченню вакцинації проти COVID-19 різні представники громадської охорони здоров’я визнавали, що деякі люди просто бояться голок, що і сприяло зниженню показників вакцинації. Незважаючи на те, що проблеми тривоги і болю у пацієнтів під час медичних процедур добре вивчені, все ще залишається потреба в тестуванні і впровадженні нових рішень для допомоги в подоланні різних незручностей.

Так, вчені з Університету Цукуби розробили переносного, невеликого і м’якого робота, якого пацієнти повинні використовувати під час лікування. При впливі помірного теплового подразника учасники дослідження, що носили робота, відчували менший біль, ніж під час експериментів, коли роботи не видавалися.

“Наші результати показують, що використання таких “помічників” може зменшити страх, а також полегшити сприйняття болю під час лікування, включаючи вакцинацію”, — говорить старший автор роботи, професор Фуміхіде Танака.

М’який, покритий хутром робот, якого вчені назвали Реліебо, був розроблений таким чином, щоб його можна було прикріпити до руки учасника; в робота також встановлені невеликі «подушки безпеки», які можуть надуватися у відповідь на рухи рук.

Так виглядає прототип японського “помічника” University of Tsukuba / tsukuba.ac.jp

Дослідники перевірили ефективність винаходу в різних умовах, грунтуючись на стисненні руки учасника і застосуванні хворобливого теплового впливу на іншу руку, яка не використовувалася для утримання робота. Вчені також виміряли рівні окситоцину та кортизолу (які є біомаркерами стресу) у зразках слини пацієнтів. Додатково реєструвалися суб’єктивні оцінки болю за допомогою оціночної шкали, а також проводився опитувальний тест для оцінки страху пацієнтів перед ін’єкціями і психологічного стану до і після експериментів.

Так, виявилося, що утримування робота все-таки допомогло полегшити переживання пацієнтів, незалежно від використовуваних експериментальних умов.

“Добре відомо, що міжособистісний дотик може зменшити біль і страх, і ми вважаємо, що цього ефекту можна досягти навіть за допомогою неживих м’яких роботів», — стверджує професор Танака.
“Це може бути корисним, коли реальний контакт з людиною неможливий, наприклад, під час пандемії. Майбутні версії робота можуть використовувати контрольований погляд або навіть технології AR (доповненої реальності), щоб допомогти встановити зв’язок з пацієнтом або відвернути його від сприйняття болю в різних ситуаціях», — відзначають фахівці. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button