Екологія

Використання пестицидів у всьому світі майже подвоїлося з 1990 року

Згідно з новим звітом”Pesticide Atlas”, застосування пестицидів у всьому світі зросло на 80% з 1990 року, а в наступному році світовий ринок хімікатів досягне 130 мільярдів доларів.

Чверть всіх вироблених в Європі пестицидів продається безпосередньо в ЄС, проте закони ЄС нині дозволяють експорт токсичних гербіцидів, заборонених на континенті, в країни, що розвиваються з більш слабким законодавством.

У 2018 році європейські агрохімічні компанії планували експортувати 81 000 тонн пестицидів, заборонених на власних полях, йдеться в атласі. У тому ж році понад 40% всіх пестицидів, що використовуються в Малі та Кенії, виявилися надзвичайно небезпечними, як і 65% всіх пестицидів, що використовуються в чотирьох штатах Нігерії.

Клара Бургін, учасник кампанії Friends Of The Earth Europe, однієї з груп, що склали Pesticide Atlas, сказала:

“докази приголомшують. Нинішня продовольча система, заснована на інтенсивному використанні отруйних хімікатів, завдає серйозної шкоди фермерам і споживачам, а кормове біорізноманіття руйнується. ЄС повинен перестати закривати очі на все більш токсичну торгівлю агробізнесу і замість цього прислухатися до своїх громадян».

Через наближення екологічної та кліматичної кризи кілька держав ЄС націлилися на переоцінку обіцянки вдвічі скоротити використання пестицидів до 2030 року з флагманської стратегії блоку «від ферми до вилки», і це не дивлячись на те, що з 1990 року застосування пестицидів у всьому світі зросло на 80%, а в наступному році світовий ринок хімікатів досягне 130 мільярдів доларів.

Щорічно 11 000 людських смертей фіксується в світі безпосередньо від застосування пестицидів.  385 мільйонів людей страждають від отруєння цими хімікатами: 255 млн випадків сталися в Азії і більше 100 млн — в Африці і тільки 1,6 млн — в Європі.

Крім того, пестициди призвели до скорочення популяцій польових птахів і метеликів на 30% з 1990 року, говориться в звіті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button