Технології

У Швеції стає все більше людей з імплантованими мікрочіпами

Гаманець — незручна штука, картка може загубитися, ключі можна де-небудь забути. Але гроші, ключі і пропуски можна закодувати на чіп, а його імплантувати під шкіру. Як і вчиняють у Швеції.

У Швеції вже близько 3000 осіб вживили собі під шкіру мікрочіп, за допомогою якого їздять в метро, розплачуються в магазині і відкривають власні машини.

[box type=”info” ]Сам чіп діє як цифрова зв’язка ключів за допомогою ближнього безконтактного зв’язку. Це спосіб посилати інформацію по бездротовому зв’язку від пасивного чіпа до зчитувального пристрою, але тільки коли між ними всього близько 4 см. За допомогою чіпа можна пройти в тренажерний зал, відкрити двері машини або офісу і заплатити, як по карті. З часом та розвитком технології такий чіп зможе робити все більше і більше.[/box]

Сама технологія не нова, вона увійшла в обіг ще до 2015 року, приблизно такі ж чіпи ветеринари вже вживляють кішкам і собакам, щоб господарі могли скрізь їх знайти. Але раніше такі чіпи були долею біохакерів, тепер же це частина повсякденного життя. Більш того, з червня 2017 року в Швеції можна, наприклад, купувати квитки за допомогою таких чіпів, настільки вони стали поширені, і просто протягнути руку замість телефону або роздрукованого квитка.

Правда, у такої технології є очевидний побічний ефект. Будь-яка корпорація може легко використовувати інформацію з чіпа: відстежити, де ви знаходитесь, як довго обідаєте, як часто ходите в туалет, варто лише просканувати чіп. А так як така техніка пропонується саме корпораціями, і поки чітко не регулюється, то рано чи пізно це, зрозуміло, станеться. А от відмовитися від такого збору інформації досить складно. Можна залишити гаманець вдома, не користуватися карткою (хоча навіть це зараз складно), але ось видалення мікрочіпа зажадає трохи більше зусиль. До того ж поки такі чіпи дуже легко зламати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button