Різне

Україна ризикує втратити врожай через масову підробку насіння і пестицидів

Все більше українських фермерів стають жертвами шахрайства при покупці різних сортів насіння і добрив, які зловмисники маскують під відомі бренди. Іноді такі фальсифікати настільки вправні, що про обман вдається дізнатися тільки по втраченому врожаю. Цього року посівна кампанія почалося пізніше від звичного терміну, та й наближається до своєї кульмінації.

Зараз активно проводиться посів соняшнику. Загальна проблема для всіх фермерів – цілковита відсутність гарантій, який буде врожай. І справа не в примхах природи, а в засиллі ринку підробленими насінням і пестицидами. Фальсифікат виробляється в підпільних цехах, пропонується на ринку за привабливою ціною, та йде під логотипами відомих європейських брендів. За оцінками фахівців, на ринку циркулюють вже десятки тонн такої продукції, однак всередині упаковок – дешеві і нежиттєздатні насіння.

«Бували випадки, коли урожай повністю був відсутній. Витрачаються гроші, витрачається цілий рік, потім, втрачається прибуток, на який розраховували люди », – журяться фермери. Зловмисники настільки хитрі, що підробляють не тільки етикетку, але й сам посівний матеріал, майстерно фарбуючи його.

У Держсільгоспінспекції не приховують того факту, що вони не встигають перевірити всіх. Натомість рекомендують всім підприємцям купувати насіння тільки у перевірених постачальників. «Тільки фірмові магазини. Тільки ті виробники насіння, етикетки якого відомі, які не один рік працюють на ринку, постійно на виду і мають хорошу репутацію. Після висадки слід зберегти упаковку та копію чека, де був придбаний матеріал », – радить перший заступник Держсільгоспінспекції Юрій Марчук.

Цього року правоохоронці викрили три великих цехи з фальсифікації, однак продукція з них вже встигла розійтися по українським полям. Остаточні фінансові втрати стануть відомі тільки восени – під час збору врожаю. Оціночна сума фермерських втрат перейшла межу за 10 мільйонів гривень (1,25 млн доларів).

Натхнення: www.novostioede.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button