Різне

Як вибрати домашній кінотеатр

Комплект акустичних систем

Для позначення складу акустичної системи використовують дві цифри. Перша означає кількість колонок, а друга – число сабвуферів (акустична система, що відтворює звуки дуже низьких частот).

 • 2.0 – комплект з двох фронтальних колонок. Використовується для побудови стереосистеми.
 • 2.1 – комплект з двох фронтальних колонок і одного сабвуфера. Застосовується для побудови стереосистеми, а сабвуфер дозволяє відтворювати низькі баси.
 • 3.1 – комплект з двох фронтальних колонок, однієї центральної і сабвуфера.
 • 5.1 – комплект з двох фронтальних, двох тилових колонок, колонки центрального каналу і сабвуфера. Дозволяє створити ефект навколишнього звучання.
 • 6.1 – комплект з шести колонок і сабвуфера. До тих же колонкам, що в попередньому варіанті, доданий один центральний тиловий канал. За рахунок цього звук стає більш детальним.
 • 7.1 – комплект з семи колонок і сабвуфера. До комплекту 5.1 додано два центральних тилових канали. Це робить звук ще більш деталізованим у порівнянні з попередніми двома варіантами. Такий склад менш вимогливий до розташування колонок в кімнаті.

Можливі й інші варіанти схем із збільшенням числа колонок, наприклад, комплект 9.1 і 9.2. Сьогодні такі кінотеатри зустрічаються досить рідко, і їх вартість зазвичайбільша.

Як вибрати домашній кінотеатр

Потужність

Чим вища потужність акустичної системи кінотеатру, тим краща якість звуку. Але слід зазначити, що вона впливає на вартість. Тому вибираючи кінотеатр за потужністю, найкраще орієнтуватися на площу кімнати, де він буде стояти. Так, для кімнати площею близько 20 кв. м слід зупинитися на потужності акустичної системи в межах 60-80 Вт, 30 кв. м – 100 Вт, а більше 30 кв. м – 150 Вт.

Важливо пам’ятати про те, що існує кілька значень потужності: CPO (номінальна потужність) і РМРО (пікова максимальна потужність). Найкраще орієнтуватися на номінальну потужність. Якщо ж зазначена тільки РМРО, то з цього значення досить просто обчислити СРО. Для цього необхідно пікову максимальну потужність поділити на 12.

Підтримувані формати

Залежно від моделі домашні кінотеатри можу підтримувати такі формати:

 • AVCHD – це цифровий формат запису багатоканального звуку і відеоданих з високою роздільною здатністю. Вважається більш ефективним у порівнянні з форматом MPEG2.
 • BD (Blu – ray Disc ) – даний формат дисків дозволяє зберігати великі обсяги інформації, зокрема фільми високого дозволу HDTV.
 • DLNA – завдяки цьому формату всі пристрої, які його підтримують, можна об’єднати в домашню мережу для обміну музикою, відео, зображеннями.
 • MKV – відкритий стандарт, який, на відміну від DVD, дозволяє зберігати фільм в одному файлі. Сьогодні цей формат стає все більш затребуваним, так як все частіше фільми з високою роздільною здатністю мають розширення MKV.
 • MPEG4 – цей формат забезпечує більш детальний розбір відеопотоку при стисненні. При цьому компресія даних збільшується: якщо для запису фільму в форматі VideoCD потрібні два компакт – диска, то для MPEG4 – всього один.
 • Ipod – наявність цього інтерфейсу дозволяє слухати музичні композиції з портативного MP3- плеєра сімейства док через домашній кінотеатр, а також керувати роботою плеєра за допомогою пульта ДУ.

Це далеко не весь список можливих підтримуваних форматів. Можна ще відзначити: CD, DVD, DivX, JPEG, MMC, MP3, карти пам’яті, Picture CD, SACD, SD, SDHC, SVCD, VideoCD, WMA, WMV і інші.

Оснащеність

 • WiFi – наявність вбудованого модуля Wi -Fi, що дає можливість підключити домашній кінотеатр до мережі і дивитися відео з комп’ютера або Інтернету.
 • Bluetooth – бездротовий модуль, що дозволяє підключати кінотеатр до будь-якого Bluetooth -пристрою, наприклад, плеєру, телефону, і дивитися відео або слухати музику прямо з них.
 • Ethernet -інтерфейс – з його допомогою можна підключити пристрій до мережі для перегляду відео з будь-якого мережевого комп’ютера або Інтернету.
 • SCART – універсальний роз’єм, який містить в собі цілий набір інтерфейсів.
 • Еквалайзер – можливість ручного налаштування звуку різних частот. Наприклад, регулювання басів або верхніх частот.
 • Магнітний захист – наявність магнітного екрану у колонок. Бажано екранування фронтальних і центральних колонок. Найчастіше вони розташовуються поблизу телевізора або монітора, через магнітні поля, випромінювані цими колонками, зображення може спотворитися.
 • Домашній кінотеатр також може бути оснащений пристроєм для читання карт пам’яті, караоке, таймером та ін.

Розміщення колонок

Для отримання хорошого звуку дуже важливо, щоб колонки були правильно розташовані.

Ось деякі поради:

 • Центральна колонка – важливо, щоб ця колонка перебувала ближче до телевізора, над або під ним. Акустика центрального каналу повинна бути магнітноекранна, в іншому випадку вона буде впливати на якість зображення на плазмовій панелі.
 • Фронтальні колонки – встановлюються ліворуч і праворуч від телевізора, бажано не ближче півметра від нього. Оскільки ці колонки передають основні музичні та звукові ефекти, то вони повинні мати найкращі технічні характеристики.
 • Тилові колонки – можуть перебувати з боків від глядача або ззаду. Їх можна розгорнути динаміком до стіни. У даному випадку звук буде відбиватися від поверхні стіни.
 • Сабвуфер – так як він передає звуки низьких частот, то не грає особливої ролі місце його розташування. Важливо тільки, щоб це був не кут кімнати.
 • Всі колонки бажано розташовувати на рівні голови глядача або трохи вище. Важливо також пам’ятати, що на якість звуку можуть впливати предмети, що знаходяться в кімнаті, або ж сама кімната. Тому перш ніж остаточно встановити домашній кінотеатр, варто поекспериментувати з його місцем розташування.

Виробники

Серед самих бюджетних домашніх кінотеатрів можна виділити продукцію компаній Sven, Supra, Logitech та інші. Через слабкі характеристик акустичних компонентів неможливо отримати високоякісне звучання. До того ж такі колонки виробляються з дешевих матеріалів, що також відбивається на звукові. Швидкість роботи пристроїв часто залишає бажати кращого.

Відмінним співвідношенням ціна – якість є домашні кінотеатри марок Samsung, LG, Panasonic, Philips, Pioneer, Sony, Yamaha. Продукція цих фірм якісна, і споживачі можуть отримати відмінну сервісну підтримку. Всі ці бренди добре відомі і популярні, мають широкий модельний ряд пристроїв, великий діапазон цін. Однак слід пам’ятати, що такого рівня все ж більше підходять для перегляду фільмів, а аудіолюбітелям слід звернути увагу на інших виробників.

Найбільш якісним звучанням, стабільністю роботи і надійністю володіють пристрої Bose, JBL, Nakamichi, Canton, Tannoy, Harman / Kardon. Ці кінотеатри складаються з Hi-Fi и Hi-End компонентів найвищої якості матеріалів і збірки, забезпечують звучання для справжніх аудіофілов. Продукція цих брендів коштує дорого, часом дуже дорого, проте виправдовує свою вартість. За спиною таких компаній стоять роки розробок якісного звукового обладнання.

Існують певні моделі домашніх кінотеатрів, орієнтовані на любителів унікального і незвичайного дизайну або популярного бренду. Наприклад, Loewe: невеликий модельний ряд, привабливий дизайн, висока ціна. Однак можлива переплата за зовнішній вигляд кінотеатрів і популярний німецький бренд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button