Земля

Універсальним правом людини оголошено доступ до чистого і здорового навколишнього середовища

Історичну резолюцію проголосила Генасамблея ООН.

Image by Alain Audet from Pixabay

У червні минулого року п’ять країн – Словенія, Коста-Ріка, Мальдівські острови, Марокко і Швейцарія — представили текст резолюції, в якій говориться, що право на здорове навколишнє середовище тісно пов’язане з міжнародним законодавством.

Негативний вплив зміни клімату, нераціональне використання природних ресурсів, забруднення повітря, землі і води і втрата біорізноманіття, — все це заважає здійсненню права на чисте навколишнє середовище.

28 червня Генасамблея ООН прийняла резолюцію про право людини на здорове навколишнє середовище. Документ вже підтримала 161 країна, утрималися делегації 8 країн, включаючи росію.

Визнання права на здорове навколишнє середовище послужить каталізатором екологічної активності в світі і дасть можливість простим людям закликати свої уряди до відповіді.

“Наявність законодавчо закріпленого права на здорове навколишнє середовище докорінно змінює ситуацію: “випрошування” екологічних подачок в уряду зміниться вимогами”, — заявив спеціальний доповідач ООН з прав людини і навколишнього середовища Девід Бойд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button