Наука

За допомогою дієти можна викликати підвищену активність імунітету. Це і добре, і погано

Вчені Сіднейського університету показали на мишачих моделях, що дієта може впливати на імунітет. В експериментах з білковою дієтою вчені показали, що мікробіота кишечника активується і викликає імунну відповідь. Причому у активності імунної системи є і хороша сторона – вона бореться з патогенами, і погана — вона може спровокувати аутоімунні захворювання.

Дослідження Сіднейського університету показало, що дієта з високим вмістом білка може змінити мікробіоту кишечника, викликаючи імунну відповідь. Дослідники кажуть, що отриманий результат наближає нас до розуміння того, як дієта впливає на здоров’я кишечника і імунітет.

“Наша робота зосереджена на тому, як трильйони бактерій, що населяють кишечник, впливають на імунну систему”, — говорить доцент Лоуренс Масіа з університетського центру Чарльза Перкінса. – Наша кінцева мета – зрозуміти, як ми можемо маніпулювати бактеріями для оптимізації здоров’я, і ми знаємо, що один з найпростіших способів змінити мікробіоту — змінити дієту».

Порушити імунітет – і добре, і погано

У дослідженні, опублікованому в Nature Communications, команда використовувала складне моделювання для вивчення впливу на мишей 10 дієт з різним складом макронутрієнтів – білків, жирів і вуглеводів.

Вчені виявили, що дієта з високим вмістом білка змінила склад і активність мікробіоти кишечника.

Схема впливу білкової дієти на імунітет the University of Sydney

У мишей, які отримували дієту з високим вмістом білка, збільшилося виробництво бактеріальних позаклітинних везикул, свого роду бульбашок, що містять бактеріальну інформацію – ДНК і білок. Організм став розглядати цю активність, як загрозу, і активував імунні клітини, які проникли в стінку кишечника.

Хоча ще рано говорити про застосування цих результатів до людей, дослідники відзначають, що активація імунної системи може виявитися як хорошою, так і поганою новиною.

“Збільшуючи кількість антитіл в кишечнику, ви можете отримати сильний захист від потенційних патогенів, наприклад, сальмонели, але з іншого боку, активована імунна система може означати, що ви піддаєтеся підвищеному ризику коліту (запальне захворювання товстої кишки) або аутоімунних захворювань, таких як хвороба Крона», — сказав провідний автор роботи Цзянь Тан.

На думку вчених, результати узгоджуються з впливом сучасних дієт на населення: в західному світі, де більш поширена білкова дієта, спостерігається більш низький рівень шлунково-кишкових інфекцій, але більш високий рівень хронічних захворювань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button