Земля

Зміни клімату змусили Південне Ель-Ніньо рухатися на схід

Південне Ель-Ніньо зміщується на схід із-за глобального потепління, з’ясувала міжнародна група вчених з Китаю, Великобританії та США. Ці зміни внесуть більше невизначеності кліматичним моделям і стануть результатом непередбачених змін клімату в східній частині Тихого океану. Дослідження, опубліковане в журналі Science Advances, представлено на засіданні Метеорологічного бюро у Великобританії.

Ель-Ніньо — це кліматичне явище, яке характеризується відхиленням температури поверхні океану в екваторіальній частині в більшу сторону від середніх значень. Це призводить до змін клімату в різних регіонах Землі: зокрема, впливає на обсяг опадів і погоду.

Кліматологи прогнозували його поява в 2019 році на рівні 85% — це явище дійсно призвело до сильних посух і зміни клімату. До цього останнє подібне явище відбулося в 2015 році: тоді більше 100 млн людей на півдні Африки, Азії і Латинській Америці через посуху зіткнулися з дефіцитом води.

«Ми виявили, що в умовах глобального потепління східний пасат ослаблений над тропічною частиною Тихого океану послабив мерідіональну циркуляцію субтропічних вітрів і викликав звуження меридіонального розмаху Південного Ель-Ніньо. Це означає, що аномальні температури поверхні моря, пов’язані з цим явищем, зрушили на схід в район екватора більш сконцентровані в напрямку екватора», – твердить Бо Ву, провідний автор дослідження

У дослідженні наголошується, що зрушення Південного Ель-Ніньо на схід призведе до збільшення рівня опадів у екваторіальному центрально-східному районі Тихого океану.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button