Земля

Засуха веде до вимирання метеликів

Популяції метеликів, сприйнятливих до засух, можуть зникнути у Великобританії вже в 2050 році. Такий висновок дослідження, опублікованого в науковому журналі Nature Climate Change. Проте вчені вважають, що значні скорочення викидів парникових газів, укупі з підвищенням ефективності управління ландшафтами, підвищать шанси чутливих до засух метеликів на виживання не менш ніж до 2100 року.

35159eb7f1492a0951ee5c8c4febe1a5

Вчені визначили шість видів метеликів, сприйнятливих до засух, — вічко квітковий, краєглазка егерія, товстоголовка лісовик, капустянка, репница і брюквенница, — які навряд чи зможуть підтримувати чисельність своїх популяцій до 2050 року на поточному рівні навіть при найбільш сприятливому сценарії викидів.

Хороші новини, за словами дослідників, полягають у тому, що опірність видів змін клімату можна посилити з допомогою різних природоохоронних заходів. Але, як водиться, є й погана новина, а саме: домогтися цього вийде тільки за допомогою ефективного контролю над викидами парникових газів. Очікувати цього в найближчі кілька десятків років, судячи по всьому, не варто.

У 2014 році два паралельних наукових досліджень вчених Ексетерського університету (Великобританія) припустили наявність у природі типів місцевості, де види дикої флори і фауни можуть пережити кліматичні зміни. Дослідники називають такі області рефугіумами.

Стійкість до кліматичних метаморфоз метеликів впритул залежить від річної температури повітря і різноманітності ландшафту, стверджують вчені.

Натхнення: Новини Гісметео


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button