Всесвіт

Юпітер і Сатурн “зустрінуться» в грудні

21 грудня після заходу можна буде спостерігати «подвійну» систему планет – Юпітера і Сатурна, яких буде видно в безпосередній близькості один від одного. Така подія відбудеться вперше з 1226 року і її можна буде побачити в будь-якій точці Землі.

Юпітер і Сатурн “зустрінуться» в грудні / © Getty images

«Певна зустріч між цими планетами відбувається досить рідко – приблизно раз в 20 років, але в цьому випадку подію можна назвати винятковою, оскільки газові гіганти будуть знаходитися дуже близько один до одного»,повідомляє астроном з Університету Райса (США) Патрік Хартіган. В останній раз ці планети зближалися настільки лише 4 березня 1226 року.

Цей процес вчені спостерігали вже з літа і прийшли до висновку, що з 16 по 25 грудня Юпітер і Сатурн буде розділяти видима відстань менше діаметра Місяця (мається на увазі «суміщення» планет з позиції земного спостерігача). А ввечері 21 грудня вони зовсім майже «зіллються»: відстань не перевищуватиме більше однієї п’ятої місячного діаметру. Крім того, видно будуть не тільки самі планети, але і їх найбільші супутники.

Найбільш вдалий «ракурс» для спостереження за настільки рідкісним явищем – в районі екватора. Втім, астрономи закликають не впадати у відчай всім іншим жителям Землі: зближення газових гігантів в разі хорошої погоди можна буде спостерігати в будь-якій точці планети. «Дует» гігантів повинен з’явитися приблизно через годину після заходу сонця в західній частині неба.

Однак чим північніше буде перебувати спостерігач, тим менше часу у нього виявиться для того, щоб споглядати «злиття», оскільки планети досить швидко опустяться за горизонт. Радує те, що газові гіганти – досить яскраві, щоб розгледіти їх в наступаючій темряві. Вчені радять почати спостереження відразу після заходу сонця. Якщо не встигнути, наступної такої події доведеться чекати до 2080 року, а потім вона повториться не раніше ніж через 300 з гаком років.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button