Всесвіт

Знайдена чорна діра, яка народилася після Великого вибуху. Це “верхівка айсберга”

У ранньому космосі є набагато більше чорних дір, ніж думали вчені, і астрономи не знають чому.

Вчені знайшли приховану первинну чорну діру (ЧД), яка утворилася всього через 750 млн років після Великого вибуху. Фізики вважають, що це – “верхівка айсберга” космічних монстрів, які ховалися в ранньому Всесвіті. Іншими словами, після Великого вибуху могло бути в тисячі разів більше ЧД, ніж думали вчені, і астрономи не знають, чому.

Первинну чорну діру приблизно в мільярд разів більше маси Сонця виявили в центрі галактики COS-87259. Стародавня галактика утворилася всього через 750 млн років після Великого вибуху і її виявили за допомогою великої міліметрової решітки Атакама (ALMA) на крихітній ділянці неба.

Прихована турбулентним зоряним пилом швидкозростаюча ЧД поглинає частину акреційного диска орбітальної матерії, а залишки «випльовує» у вигляді струменя, що рухається зі швидкістю, близькою до швидкості світла. Вчені вважають, що чорна діра знаходиться на рідкісній проміжній стадії зростання — між «серцем» пилової зореутворюючої галактики і вогненним яскравим квазаром.

Дослідники вважають, що об’єкт в серці COS-87259 лише одна з тисяч нез’ясовно великих чорних дір, що переховуються під хмарним покривом раннього Всесвіту. Вчені опублікували свої висновки в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button