Екологія

Майбутні пожежі загрожують 4 400 видам у всьому світі

Нові пожежі піддають ризику більше 4 400 видів у всьому світі, говориться в новому документі, підготовленому Мельбурнським університетом за участю 27 міжнародних дослідників.

До видів, яким загрожує небезпека, відносяться як тварини, так і рослини. У своєму дослідженні вчені відзначили, що в усьому світі 19% птахів, 16% ссавців, 17% бабок і 19% рослин сімейства бобових класифікуються як ті, що знаходяться під загрозою зникнення, зникаючі або вразливі і без небезпеки пожеж.

Види, яким загрожує збільшення частоти або інтенсивності пожеж, включають орангутанг в Індонезії та малійську кропив’янку-ему в Австралії. Всього під загрозою зникнення 4 400 видів.

Дослідження публікує журнал Science.

«Недавні пожежі спалили безліч екосистем – від тропічних лісів Австралії, Південно-Східної Азії і Південної Америки до тундри за Полярним колом. Раніше в цих регіонах пожежі були рідкістю або були відсутні зовсім », – підкреслює провідний автор дослідження Люк Келлі.

Однак деяким видам і екосистемам загрожує небезпека, навіть коли пожеж немає або їх число скорочується. Наприклад, часті локальні пожежі є важливою частиною екосистем африканських саван, і їх скорочення може привести до вторгнення чагарників, які витісняють диких травоїдних тварин, таких як антилоп гну, які віддають перевагу відкриті території.

Важливо розуміти процеси, які впливають на зменшення або збільшення частоти пожеж, відзначають вчені в своїй статті.

Дослідники визначили три основні групи факторів, які впливають на пожежі і зміну біорізноманіття: глобальна зміна клімату, землекористування та інвазивні види. Вчені підкреслюють, що людям і урядам необхідно протистояти різноманітним змінам у навколишньому середовищі, які призводять до катастроф і зникнення рідкісних видів.

«Настав час для нових, більш сміливих природоохоронних ініціатив. До нових дій відносяться великомасштабне відновлення довкілля, реінтродукції ссавців, скорочення споживання палива, створення зелених насаджень з низькою горючістю і контроль над лісовими пожежами, які природні для деяких регіонах. Роль людей дійсно важлива: боротьба з пожежами корінних народів поліпшить біорізноманіття та добробут людей у багатьох регіонах світу », – робить висновок Келлі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button